Plánujete kúpu záhradného domčeka či altánku? Na čo všetko treba myslieť?

by spravca

Kúpiť si záhradný domček či altánok nie je také jednoduché ako nakúpiť si v potravinách mlieko a rožky. Keďže sa jedná o dlhodobú a finančne náročnejšiu investíciu, je preto potrebné dopredu zvážiť všetky faktory a požiadavky, ktoré by mali spĺňať. Jedným z prvých faktorov pri rozhodovaní je, okrem ceny, tvar, veľkosť a účel.

Sto ľudí – sto využití

Využití pre záhradný domček je naozaj neúrekom. Každý z Vás by si našiel minimálne jedno (a to dokonca také, ktoré tu ani nespomenieme). Všetky sa naozaj nedajú ani vymenovať. Najčastejšie sa využíva na skladovanie záhradného náradia, nábytku, bicyklov či rôznych sezónnych dekorácií (Vianoce, Veľká Noc, Halloween a podobne…). Väčšie domčeky, ktoré majú viac miestností sa dajú využiť ako klubovňa, šikovná dielnička alebo dokonca aj ako vonkajšia sauna. Altánok zase môžete využiť napríklad na posedenie s priateľmi, rodinné oslavy či grilovačky. Taktiež si v ňom môžete prečítať knižku na čerstvom vzduchu či proste len tak oddychovať po náročnom dni.

Ak viete na čo, stačí už len vybrať to pravé

Po dlhom uvažovaní a premýšľaní ste prišli k záveru na čo by sa vám hodil záhradný domček alebo altánok. Ak ste si mysleli, že tú ťažšiu časť už máte za sebou tak ste na omyle. Záhradné domčeky majú rôzne tvary, dĺžky, šírky, hrúbky stien, sklony a typy striech. Zamyslite sa teda aký by sa pre vás hodil najviac a s plánovaným využitím počítajte už od samého výberu. Ak by mal napríklad domček slúžiť primárne na odkladanie záhradného náradia či nábytku, určite vám bude stačiť hrúbka steny 28mm. Ak to má byť letný domček, ktorý bude slúžiť ako dielnička alebo na občasné prespatie, určite by sme volili hrúbku steny aspoň 40mm. Takýto záhradný domček sa už dá pomerne jednoducho aj vykúriť počas chladnejších dní. Pre bezproblémové dlhodobejšie užívanie domčeku odporúčame domčeky s hrúbkou steny minimálne 58mm, ktoré sú po prípadnom zateplení vhodné aj na celoročné bývanie.

You may also like