Jasná v znamení dokonalej dovolenky: Nepopáľte sa pri výbere ubytovania

by spravca

Kto raz navštívi Tatry, vie, že sa do tohto krásneho kúta Slovenska bude pravidelne vracať. Napríklad taká Jasná je miesto, kde nájdete všetko, čo má dokonalá dovolenka obsahovať. Výber správneho ubytovania do veľkej miery rozhoduje, či prežijete nezabudnuteľné a čarovné dni alebo, naopak, momenty, na ktoré budete chcieť čo najrýchlejšie zabudnúť.

Tatry sú rozhodne to najkrajšie, čo na Slovensku máme. Dych vyrážajúce panoramatické pohľady, čistý horský vzduch a množstvo aktivít, ktoré sa dajú v našich veľhorách zažiť v každom ročnom období, sú lákadlami pre všetkých. Ak ste ešte nezažili najlepšiu slovenskú dovolenku, mali by ste to čo najskôr zmeniť. Rozhodne najvyhľadávanejším miestom Nízkych Tatier je región Chopka a čarovnej Demänovskej doliny.

Turistika pre všetkých

Krásy Demänovskej doliny a okolie Jasnej poteší všetkých milovníkov turistiky. Nájdete tu totiž veľký počet trás s rôznymi úrovňami náročnosti, na svoje si teda prídu ostrieľaní turisti, ale aj rodiny s malými deťmi a v neposlednom rade aj starší ľudia. Región vo veľkom vyhľadávajú aj lyžiari, Chopok je známy svojimi dokonalými zjazdovkami.

Nadšenci zimných radovánok si môžu vybrať medzi desiatkami vlekov a lanoviek, nehovoriac o špeciálnych príležitostiach pre skutočných milovníkov adrenalínu. Okrem lyžovania či horského bicyklovania má okolie Jasnej pripravené pre svojich návštevníkov aj rôzne iné adrenalínové športy a aktivity. Vyskúšať môžete napríklad mountain káry, bungee trampolínu a vaše ratolesti zase nafukovací hrad a detský kolotoč.

Dokonalé služby v každom období roka

Nech je akékoľvek ročné obdobie, Jasná neustále ponúka dovolenkárom a turistom špičkové ubytovanie a služby, vďaka ktorým môžu zažiť skutočný relax a oddych pri dokonalých a nezabudnuteľných výhľadoch na Nízke Tatry. Výber toho pravého miesta nebude žiaden problém, k dispozícií máte množstvo hotelov s rôznou kvalitou služieb i penzióny.

Obľúbené sú napríklad aj chaty, ktoré preferujú najmä väčšie skupiny turistov. Ubytovať sa dá aj v privátoch, ktoré sú najčastejšie súčasťou rodinných domov, výhodou je často nižšia cena, na druhej strane musíte počítať s väčšou vzdialenosťou od centra.

Najviac ľudí si vyberá hotely, keďže tie ponúkajú okrem viacerých typov izieb a apartmánov, aj mnohé iné služby ako wellness, spa či detské a animátorské aktivity. Ak si nie ste istí, do ktorého hotela by ste mali zavítať, využite rôzne webové stránky, kde dovolenkári a turisti hodnotia ubytovacie zariadenia a pridávajú recenzie.

Izby pre rodiny i zaľúbené dvojice

Medzi ubytovania, ktoré disponujú najväčším počtom izieb, patrí najmä Hotel Grand Jasná. Ten ponúka návštevníkom viac ako 150 rôznych typov izieb a apartmánov. Na svoje si tak prídu nielen ľudia, ktorí preferujú luxusný hotel v Jasnej so špičkovými službami, ale aj rodiny s deťmi, ktoré hľadajú ideálne miesto pre rodinnú dovolenku plnú zážitkov a oddychu.

Hotel sa nachádza sa priamo v centre strediska, dovolenkári sa tak môžu tešiť na nezabudnuteľné výhľady na Chopok či šum priezračne čistej vody v neďalekom potoku Demänovka. Na výber je hneď niekoľko typov izieb, zvoliť sa dá jednoduchý a funkčný dizajn alebo interiér v modernom horskom štýle s príjemnými farebnými kombináciami, kde dominujú prírodné materiály ako drevo, kameň či kov. Hotel dokonca ponúka aj podkrovné mezonety so samostatnou spálňou, ktorá sa nachádza nad obývačkou v podkroví.

Luxus dostupný aj pre rodiny

Ďalšou možnosťou sú priestranné apartmány, ktoré tvorí samostatná spálňa, obývačka a kúpeľnou s možnosťou niekoľkých prísteliek. Ocenia ich najmä rodiny s deťmi, ale aj nároční dovolenkári, ktorí si chcú dopriať dokonalý relax a pokoj. Príjemné apartmány deluxe sú vhodné pre menšie rokovacie porady či stretnutia, ale aj ako centrum dočasných detských hier. Ich elegantný, no zato útulný interiér ponúka skutočne všestranné využitie.

Samozrejmosťou každej izby je plazmová obrazovka, samostatná kúpeľňa a pripojenie wifi zdarma. Čo poteší snáď každého návštevníka je wellness a spa centrum priamo v hoteli, ktoré disponuje napríklad unikátnym vonkajším bazénom. Takýto nočný výhľad na majestátne Tatry si zapamätáte do konca života.

Rady, ako ušetriť

Nezabúdajte na pár základných pravidiel, ktoré vám pomôžu ušetriť a nepopáliť sa pri výbere. Hotely si pred rezerváciou dobre preverte na rôznych online weboch s recenziami. Hodnotenia „obyčajných“ dovolenkárov vám najlepšie poradia, ktoré ubytovacie zariadenie zvoliť a ktorým sa oblúkom vyhnúť. Taktiež by ste mali vedieť, že mnohé hotely ponúkajú návštevníkom rôzne pobytové balíčky, v ktorých sú už zahrnuté niektoré služby, čím ušetríte peknú kôpku peňazí.

Ceny ubytovania v hoteloch sa zvyknú meniť v závislosti od viacerých faktorov, zvyčajne ale platí, že čím skôr si rezervujete izbu, tým lacnejšie vás vyjde. Kvalitný wellness a ubytovanie v Jasnej vás teda nemusí stáť celoročné úspory. Ak si dovolenku v dostatočnom predstihu naplánujete, za rozumné peniaze si užijete skutočný relax, oddych a luxus v jednom.

You may also like