Výhodné bývanie v Bratislave – kde ho hľadať?

by spravca

Naše hlavné mesto prináša mnoho možností na prácu a život, nečudo teda, že sa sem veľa ľudí sťahuje. Zohnať však dobré byty a rodinné domy Bratislava za adekvátne ceny je celkom náročné. Poradíme vám, čo robiť.

Najčastejšou skupinou ľudí, ktorí hľadajú bývanie v Bratislave, sú obyvatelia iných častí Slovenska, ktorí chodia do hlavného mesta za prácou. Veľkú časť týchto ľudí tvoria aj študenti, ktorí v Bratislave študujú, no keďže vysokoškolské internáty im veľmi „nevoňajú“, zháňajú výhodné byty na prenájom. Hlavným faktorom je v tomto prípade cena. Aj ľudia, ktorí chodia do Bratislavy na týždňovky za prácou, sa pri výbere bývania rozhodujú najmä podľa financií. Málokto si chce prenajímať byt v Bratislave, ktorý stojí 1500 eur na mesiac. Problémom je však skutočnosť, že byty na prenájom Bratislava sú zväčša pomerne drahé, rozhodne drahšie, ako v iných častiach Slovenska. Môžete sa uskromniť a prenajať si byt v menej lukratívnych častiach Bratislavy, v tomto prípade však musíte počítať s horšou vybavenosťou, starším a zle vybaveným bytom a vyššou kriminalitou či neprispôsobivými susedmi. Toto pravdepodobne nechcete. Čo teda robiť?

Hľadajte poriadne!

Výhodou Bratislavy je skutočnosť, že v tejto lokalite nájdete obrovské množstvo bytov na prenájom. Ponuka je teda široká, jediné, či musíte spraviť, je poriadne hľadať. Kým v minulosti bolo hľadanie vhodného bytu na prenájom náročné, keďže ste museli chodiť po rôznych realitných kanceláriách, sledovať inzeráty na tabulách a pýtať sa známych, v dnešnej dobe hľadanie ideálneho bytu na prenájom uľahčuje internet. Napríklad, portál Inzercia.sk. Tu nájdete veľké množstvo zaujímavých bytov na prenájom v Bratislave a okolí. Na portál Inzercia.sk pridávajú ponuky súkromné osoby aj realitné kancelárie, ponuka je teda bohatá a máte si z čoho vyberať. Ak budete hľadať poriadne, za niekoľko dní rozhodne narazíte na úplne ideálny byt na prenájom – v peknej štvrti a za výhodnú cenu.

Aj nehnuteľnosti na predaj

Podobne náročné ako zháňanie bytu na prenájom môže byť aj hľadanie vhodnej nehnuteľnosti na predaj v okolí Bratislavy. Aj toto hľadanie však výrazne uľahčí portál Inzercia.sk, kde nájdete všetky ponuky nehnuteľností na predaj v Bratislave na jednom mieste a môžete si ich rýchlo a jednoducho porovnať. Keďže portál Inzercia.sk umožňuje pridanie inzerátu úplne zadarmo, väčšina ľudí svoje nehnuteľnosti inzeruje práve tu, keďže pridanie inzerátu na mnohé ďalšie portály je spoplatnené. Práve preto tu nájdete tak širokú ponuku nehnuteľností aj od súkromných osôb.

Hľadanie vhodnej nehnuteľnosti na predaj alebo prenájom v okolí Bratislavy nikdy nebolo jednoduchšie! Neveríte? Zavítajte na portál Inzercia.sk aj vy a presvedčte sa na vlastné oči!

You may also like