Čo ponúka lokalita Štrbské pleso dnes

by spravca

Plánujete kde by bolo dobré stráviť voľný víkend tak, aby ste čo najviac zrelaxovali a pritom urobili niečo aj pre svoje zdravie? Stavte na Vysoké Tatry a posledné dni babieho leta si vychutnajte zdravý horský vzduch.

Štrbské Pleso svojou krásou a dostupnosťou patrí medzi tatranské stálice. Výborná infraštruktúra v podobe ciest pre automobily a aj lanovky zo Štrby, ho radí medzi plesá, ktoré si môže vychutnať skutočne každý. Lokalita – región Štrbské Pleso je navyše výnimočná tým, že v sebe spája podhorskú oblasť Štrby, samotné Štrbské Pleso a Tatranskú Štrbu a tiahne sa až po Štrbský Štít v nadmorskej výške 2385 m.n.m.

Tatranský štrbský región je stvorený na oddych. Štrbské Pleso je súčasťou TANAPu, vedú odtiaľ mnohé viac aj menej náročné turistické chodníky na okolité štíty, doliny a plesá. Ak plánujete Tatry a turistiku stihnúť ešte tento rok, tak pozor, od 1. novembra sa sezóna končí a kvôli bezpečnosti turistov a ochrane prírody sa otvorí až 15. júna.

V prípade dobrých snehových podmienok je táto lokalita nenahraditeľnou z hľadiska zimných športov na Slovensku. Aj vy milujete lyže? Je možné, že kvôli koronavírusu bude tento rok ťažšie nájsť vhodné ubytovanie v Tatrách, preto si skúste svoje obľúbené miesta zabookovať čo najskôr. Aj Štrbské Pleso ubytovanie ponúka mnohé variabilné ponuky.

Lyžovanie, bežky, skialpinizmus, nordic walking, to je len malý odvar z toho, čo ponúka Štrbské Pleso v zime. Ak plánujete oddychovať spolu s deťmi, určite odporúčame navštíviť galériu Pedal Planet alebo netradičnú a inovatívnu Dobrú hračku. Tak neváhajte a nájdite si ubytovanie na Štrbskom plese ešte dnes.

 

You may also like