Romantické víkendové pobyty v chatách - ktoré oblasti na Slovensku prajú romantike?

Romantické víkendové pobyty v chatách – ktoré oblasti na Slovensku prajú romantike?

by spravca

Slovensko je priam studnicou nádherných miest, kde je možné stráviť romantický víkendový pobyt na chate. Od malebných horských dedín až po priezračné jazerá a lesy, každý si nájde svoj kúsok raja. Romantický víkendový pobyt v chate je skvelý spôsob, ako uniknúť zo stereotypu a stráviť čas so svojou láskou. Neváhajte a naplánujte si vďaka našim tipom svoj pobyt už dnes!

Plánovanie víkendového pobytu

Pobyty v horách v chatách môžete zrealizovať počas celého roka. Pri výstavbe moderných chát sa využívajú zatepľovacie tepelnoizolačné materiály, ktoré udržiavajú v interiéri príjemnú teplotu. A pobyt na chate, ktorá je obklopená snehom, stojí naozaj za to. Pre romantické pobyty sú ideálne chaty v prostredí, kde si môžete vychutnať pokoj a ticho. Preferujte opustené miesta mimo veľkých rezortov.

Najlepšie vybavené chaty sú rezervované na niekoľko mesiacov vopred, takže plánovanie dovolenky či víkendu si nenechávajte na poslednú chvíľu. Ak sa chata nachádza mimo civilizácie, nezabudnite si so sebou vziať dostatok jedla a nápojov. Keď chcete byť bez starostí, objednajte si pobyt cez agentúry, ktoré vám pripravia celý balík služieb na kľúč podľa vašich želaní.

Kam zobrať polovičku na víkendový pobyt?

Na Slovensku je množstvo malebných oblastí, ktoré ponúkajú ideálne prostredie pre romantické víkendové pobyty v chatách. Jednou z najobľúbenejších destinácií je Slovenský raj s jeho nádhernými roklinami a turistickými trasami. Pre milovníkov hôr a horských chát je ideálnou voľbou Tatranská oblasť. V Tatrách môžete stráviť romantický pobyt v horskej chate s úchvatným výhľadom na okolité štíty.

Ďalšou atraktívnou destináciou je región Liptova, ktorý okrem krásnej prírody ponúka aj množstvo relaxačných a wellness zariadení. Romantika sa tu snúbi s komfortom a oddychom. Za návštevu iste stojí aj Demänovská Dolina, ktorá je známa vďaka jaskyniam a blízkosti k lyžiarskemu stredisku Jasná. Romantické pobyty sú v tejto oblasti spojením turistiky, športového vyžitia, wellness a relaxu.

Veľa pekných chát sa nachádza v oblasti Banskej Štiavnice. Banská Štiavnica je historické mesto zapísané v UNESCO a je ideálnym miestom pre romantický víkend. Prechádzky starobylými uličkami, návšteva kalvárie a výstup na Sitno ponúkajú nezabudnuteľné zážitky. Z mestských pobytov musíme spomenúť aj Bojnice. Ubytovať sa môžete v okolitých lesoch alebo priamo v kúpeľoch Bojnice s termálnou, liečivou vodou. Romantický pobyt spojte s návštevou zámku, prechádzkami v zámockom parku alebo dobrodružstvom pri výstupe na rozhľadňu Čajka.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

You may also like