Chystáte sa na rybačku? Na čo sa zamerať pri výbere nepremokavého oblečenia do dažďa?

by spravca

Ak ste sa rozhodli pre rybárčenie, mali by ste počítať aj s počasím, ktoré je častokrát nepriaznivé. Mnohí rybári totiž opúšťajú brehy rybníkov v čase, keď začne pršať. To je však chyba. V takomto počasí sa totiž ryby chytajú najlepšie, no musíte sa tomu dobre prispôsobiť.

Základom je, aby ste si vybrali kvalitné nepremokavé oblečenie. To vás ochráni aj v čase, keď nebude príliš ideálne počasie. V opačnom prípade by ste si domov z rybačky odniesli suvenír v podobe prechladnutia alebo aj zápalu pľúc, po čom rozhodne nikto netúži. Preto si užite rybačku bez týchto následkov a pri výbere oblečenia sa zamerajte na nasledovné parametre.

Vyberte si správnu bundu na rybačku

Dôležité je, aby ste mali vždy po ruke kvalitnú bundu. Na eshope ardonsk.sk nájdete širokú ponuku týchto produktov. Pri výbere sa zamerajte na kľúčové vlastnosti, ktoré by mala bunda na rybačku spĺňať. Ide o nepremokavosť, dlhú životnosť, priepustnosť pary, komfort a odolnosť voči nepriaznivým podmienkam. Jednoducho povedané, kvalitná bunda by vás za každých okolností mala udržať v teple, suchu a v pohodlí.

Funkčné spodné prádlo a ponožky

Ak viete, že v predpovedi hlásili dážď a väčšiu zimu, neváhajte si na seba dať funkčné spodné prádlo a ponožky. Ide o prvú vrstvu, ktorú máte priamo na tele. Je to skvelé riešenie pod nepremokavé oblečenie do dažďa. Funkčné spodné prádlo totiž odvádza vlhkosť a pot smerom von. Vďaka tomu vás za každých okolností udrží v suchu a teple, pričom sa budete cítiť maximálne komfortne. To platí aj pre termo ponožky, ktoré absorbujú vlhkosť a majú výborné izolačné vlastnosti.

Nezabúdajte na strednú vrstvu

Za veľmi dôležitú vrstvu sa považuje mikina. Skvelým riešením sú aj tepláky. Ak však chcete tieto kúsky oblečenia využívať navrchu, neváhajte sa pri výbere zamerať na kvalitu prevedenia. Mikina a tepláky by mali byť vyrobené z materiálov, ktoré sú nepremokavé a vynikajú dobrou izoláciu. Odporúča sa, aby mali aj vyššiu gramáž, vďaka čomu vám zaručia maximálnu bezpečnosť.

Vedeli ste, že: Existujú nepremokavé sety, ktoré vynikajú svojou praktickou stránkou? Ak preferujete komfort pri nosení a maximálnu ochranu, je to to pravé riešenie pre vás!

Vhodná obuv je dôležitá

Snáď najdôležitejším faktorom je výber tej správnej obuvi. Pochopiteľne, mala by byť nepremokavá a vyrobená z odolných materiálov. Pracovné čižmy, poprípade gumáky sú vždy skvelá voľba na rybačku. V kombinácii s termo ponožkami ostane vaša noha suchá a nebude vám tak hroziť žiadne prechladnutie.

Dôležité tiež je, aby ste pri výbere nepremokavého oblečenia na rybačku nešetrili. Cena sa totiž častokrát odráža práve od kvality prevedenia. Preto radšej investujte viac, rozhodne sa to oplatí.

You may also like