Kvalitný rybársky nôž je nutný doplnok pre každého správneho rybára.

Kvalitný rybársky nôž je nutný doplnok pre každého správneho rybára. Ako vybrať ten najlepší?

by spravca

Rekreačný rybolov je jedným z najobľúbenejších koníčkov moderných mužov. Rybárčeniu sa však s obľubou venuje aj čoraz viac žien. Kto by odolal potešeniu zo skúšania šťastia na vodnej hladine. Rybárčenie je fenomén, ktorý si získa každého!

Úspešný rybolov si vyžaduje aj profesionálne a spoľahlivé vybavenie. Vyberte si aj vy správne doplnky na rybárčenie. Výber závisí od niekoľkých faktorov: sezóny, vlastnosti vody a tiež od druhu rýb, ktoré plánujete loviť. 

Samozrejme úplne prvým doplnkom, ktorý budete vyberať je rybársky prút. Vyberať si zaiste budete aj iné doplnky, ako napríklad: navijaky, háčiky, siete, stojany, kŕmidlá. Skúsený rybári vedia, ako dôležité je vybrať si kvalitné oblečenie a spoľahlivý nôž. 

V tomto článku sa teda pokúsime pomôcť pri výbere kvalitného rybárskeho noža. Máme pre vás odporúčania, ktoré vám pomôžu pri výbere.

Pri výbere rybárskeho noža v špecializovanom on-line obchode máte na výber z rozmanitej ponuky. Rybárske nože môžu byť malé a kompaktné až po masívne nože. Môžu mať lesklú čepeľ alebo jedinečný vzor kovania. Môžu mať masívnu drevenú rúčku alebo iné kombinácie dreva, kostené rúčky alebo rúčky z moderných materiálov. 

Náš typ pri výbere materiálu. Vyberte si nôž vyrobený z kalenej ocele. Oceľ je zvyčajne legovaná. Nôž na rybolov musí mať kvalitnú nehrdzavejúcu oceľ. Obľúbené sú aj nože s gumovou rukoväťou. 

Skladacie rybárske nože sú zvyčajne ľahké a skladne. Nezaberú veľa miesta. Výhodou je predovšetkým nízka hmotnosť a malá veľkosť. Nevýhodou je, že sa rýchlo znečistia a za porovnateľnú cenu môžete kúpiť veľký nôž. Rybárske nože s pevnou čepeľou je ich spoľahlivosť a dlhá životnosť. Ich rozmer je väčší a hmotnosť vyššia, ale pri pravidelnom rybolove oceníte praktické vlastnosti tohto typu noža. 

Existujú rôzne druhy rybárskych nožov.

Filetovací nôž má dlhú a úzku čepeľ. Oceníte flexibilitu a tento typ je vhodný na čistenie od kostí a lupín. 

Nôž na rezanie je ideálny na sekanie rýb, pretože má hrubú a pevnú čepeľ. Tieto nože sú kratšie. 

Klasický nôž je univerzálnou voľbou. Mám vlastnosti, ktoré využijete jednak pri sekaní a čistení, ale aj iných úkonoch spojených s rybolovom. 

 

You may also like