Ako sa ľahko zbaliť na zimnú (jesennú) dovolenku?

by spravca

Aj keď sú zimné dovolenky pomerne ešte ďaleko „za dverami“, nebolo by na škodu spraviť si už teraz akýsi plán a spísať zoznam vecí, ktoré budete bezpodmienečne potrebovať. Na takúto dovolenku si totiž neberieme len teplé oblečenie, ktoré je samozrejme to najpodstatnejšie, ale aj niekoľko šikovných „vychytáviek“, ktoré vám pomôžu pri preprave batožiny! Už aj vy tušíte, o čo asi pôjde?

Teplé oblečenie musí byť!

Je asi zbytočné tvrdiť, že na zimnú, prípadne jesennú dovolenku potrebujete teplú bundu, hrubé nohavice, nepremokavú obuv a pokiaľ je na horách aj sneh, jednoznačne aj lyže, resp. snowboard. Avšak, zbaliť by ste si mali taktiež termoprádlo, ktoré vás v chladných dňoch príjemne zahreje, pričom vaše telo udrží po celý čas v suchu. Ak sa trebárs ešte len učíte snowboardovať a už teraz tušíte, že budete viac padať ako stáť, bez kvalitného termoprádla ani na krok! To však ani zďaleka nie je všetko. K tomu, aby ste dokázali všetky potrebné veci zbaliť a pomestiť do auta, budete potrebovať šikovného pomocníka.

Strešný box? Jednoznačne áno!

Či už sa chystáte vyraziť na hory ako rodina s deťmi alebo partia kamarátov, k tomu, aby ste všetko potrebné mohli bez problémov prepraviť, budete potrebovať strešný box. Pred tým, ako sa vôbec vyberiete na nákup strešného boxu, je nutné uvedomiť si niekoľko základných faktorov, od ktorých bude pravdepodobne závisieť aj váš výber.

  • Zistite si nosnosť strechy vášho automobilu, keďže strešný box vyššej hmotnosti môže závažne ohroziť vašu bezpečnosť.
  • Dajte si záležať, aby bol strešný box aerodynamický, a teda nevyvolával významnejší odpor počas jazdy.
  • Investujte do kvalitného materiálu, ktorý sa len tak ľahko nepoškodí.
  • Ak sa chystáte prevážať väčšie množstvo veci (lyže, oblečenie, strava, detská postieľka), zadovážte si strešný box väčších rozmerov.

Pre milovníkov bicyklov!

Ak ste sa rozhodli pre nosič bicyklov, pravdepodobne patríte medzi športových nadšencov a radi spoznávate nové miesta. Výborne! Veď ako inak by ste spoznali kus našej krásnej krajiny, moderne vybudované cyklistické trasy a tajomné zákutia, keď nie zrovna na bicykloch? K tomu, aby ste však mohli prepraviť bicykel z bodu A do bodu B, budete potrebovať nosič určený na bicykle, ktorý sa umiestňuje na automobil, resp. ťažné zariadenie. Avšak, aj v tomto prípade by ste si mali vopred ujasniť niekoľko základných kritérií, ktoré vám pomôžu pri samotnej kúpe a koniec koncov aj rozhodovaní.

  • Ujasnite si, koľko bicyklov budete prevážať, keďže je rozdiel, či sa chystáte prepravovať jeden bicykel alebo štyri bicykle.
  • Všímajte si bezpečnostné prvky, spôsob montáže i manipulácie.
  • Kvalitný nosič bicyklov thule je nielen mimoriadne ľahký, ale aj kompaktný, takže sa zmestí do väčšiny batožinových priestorov automobilov.

Tak čo poviete, ani vy sa už neviete dočkať jesennej či zimnej dovolenky s tými najbližšími?

 

 

You may also like