Detská izba – raj splnených snov

by spravca

Cieľom každého rodiča je premeniť obyčajnú detskú izbu na miesto plné fantázie a kreativity! Pochopiteľne, že základom je, aby bolo izbička bezpečná a komfortná zároveň, obzvlášť pre malé deti, pri ktorých hrozí vysoká pravdepodobnosť vzniku úrazu. Avšak, z času na čas treba trošku zaexperimentovať a vytvoriť z izby miesto, kam sa nielen dieťatko, ale aj vy, ako rodič, radi vrátite! Čo by teda nemalo chýbať v detskej izbe?

Stavte na pestré farby

Farby! Áno, práve tie dokážu spraviť ozajstné divy. Nebojte sa siahnuť po nápaditých samolepkách, ktoré vyčaria úsmev na tvári nejednému dieťaťu, no okrem toho dodajú izbe originálny vzhľad podporujúci duševný vývoj. Trebárs aj také detské tapety na stenu sú mimoriadne trendy, keďže ich môžete zakúpiť nielen v rozprávkových motívoch tých najpestrejších farieb, ale vďaka svojmu kvalitnému prevedeniu, ktoré je odolné voči škrabancom či mechanickému poškodeniu, vám vydržia aj niekoľko rokov.

Inšpirujte sa!

Pokiaľ sa porozhliadnete po pestrej ponuke, možno sa budete cítiť ako Alenka v Ríši divov, keďže dnes nájdeme množstvo tapiet, samolepiek a motívov, ktoré dokážu oživiť nejednu stenu. Inšpirujte sa trebárs postavičkami z obľúbených detských rozprávok či komiksov a nebojte sa siahnuť po výrazných odtieňoch, čím dodáte izbe úplne nový rozmer.

Koberec musí byť!

V neposlednom rade sú to detské koberce, ktoré by mali byť súčasťou nielen detskej izby, ale všeobecne každej miestnosti v domácnosti. Pôsobia útulným dojmom, vytvárajú teplo a v prípade neželaného pádu dieťatka nedochádza k „tvrdým“ pádom. A skúste si na chvíľu predstaviť, ako by vyzerala vaša nádherná plávajúca podlaha po tom, čo by po nej dieťa prešlo autíčkom.

Na záver si treba uvedomiť, že detská izba je rajom splnených snov, ktorá nepozná hranice. Premýšľajte nad spôsobmi, ktoré by vznieslo vašim ratolestiam dobrú náladu, veselosť a psychický rozvoj.

You may also like