Čo robiť, keď cez dvere ťahá

by spravca

Keď vám cez dvere prefukuje, nepoteší to. Tento problém má mnoho z nás najmä v zime, často pritom ťahá cez celkom nové hliníkové vchodové dvere. Pýtate sa, ako je to možné? Na vine môže byť aj to, že ste kúpili lacnejšie dvere od neznámej a neoverenej firmy, ale pravdaže, možných dôvodov je omnoho viac.

Čo teda s tým, ako vyriešiť tento problém?

Ťahá medzi rámom a stenou

V prvom rade je potrebné nájsť trhliny a škáry, ktoré potvrdia, že cez vaše hliníkové dvere skutočne ťahá. Ak sa opravy chopí trochu zručný domáci majster, respektíve murár, nemal by to byť pre neho žiadny problém. Stačí dieru zatesniť tak, že omietku zoškrabe šrubovákom, dá tam polystyrén a zatmelí dieru tmelom. Namiesto šrubováka sa dá použiť aj brúska, ktorou sa prereže diera okolo rámu. Tá sa následne opatrne vyplní tesniacou penou.

Problém prefukovania medzi rámom a stenou by malo vyriešiť aj vonkajšie zateplenie.

Prefukuje medzi sklom a rámom dverí

Častým problémom terasových, respektíve balkónových dverí je, že prefukuje medzi krídlom a rámom. V tomto prípade je to už práca pro odborníka na plastové či hliníkové okná a terasové dvere. Je totiž potrebné okno či dvere nanovo nastaviť. Pokiaľ je to nutné, technik môže do stredu okna primontovať ešte jeden pánt, prípadne to nastaviť tak, aby bolo pri zatváraní poriadne dotiahnuté.
Najčastejší problém nastáva pri prudkých zmenách teplôt, napr. keď klesne vonkajšia teplota hlboko pod bod mrazu. V takom prípade reagujú každé dvere aj okná zmrštením. Neodporúča sa však zasahovať do nastavení, pretože po oteplení by bolo nutné kovanie znovu prestavovať.

Keď máte celkom nové dvere, prípadne ešte v záruke a cítite, že cez nich ťahá, potom sa neváhajte obrátiť na firmu, od ktorej ste dané dvere kupovali. Niekedy je síce náročnejšie spoznať, odkiaľ prefukuje, ale odborníci sa s tým dokážu popasovať a zvyčajne problém rýchlo vyriešia.

 

You may also like