Povinné zmluvné poistenie. Rozhoduje kvalita alebo cena?

by spravca

Kúpa nového vozidla, nový kalendárny rok či jednoducho túžba po výhodnejších podmienkach môžu byť zámienkou na hľadanie nového povinného zmluvného poistenia. Na našom trhu sa však nachádzajú desiatky hráčov, ktorí neustále prichádzajú s novými produktami. Ako vybrať ten najlepší?

Aké možnosti máme pri výbere nového PZP?

Povinné zmluvné poistenie je zákonom ustanovená, nevyhnutná súčasť každého vozidla na ceste. Nejde o žiadny byrokratický výmysel ale prostriedok kolektívnej ochrany pred našou a cudzou chybou alebo nezodpovednosťou. Aj z tohto dôvodu je jedným z najdôležitejších indikátorov najvýhodnejšieho poistenia práve minimálna výška krytia pri škodovej udalosti. Rozdiely v sumách plnení, ktoré predstavujú desiatky ak nie stovky tisíc eur sa môžu na mesačnej splátke premietnuť v niekoľkých eurách a nám ušetriť mnohé problémy.

No napriek tomu môžu byť naše motivácie rôzne a pri výbere poistenia auta máme tri možnosti.

    I.        Siahnuť po najlacnejšom poistení na trhu.

V tomto prípade dostávame v balíku všetko to, čo zákon káže. Ak je cena pri výbere poistenia kľúčová, najlepšie je použiť na porovnanie PZP online porovnávacie služby, medzi ktoré patrí aj online kalkulačka PZP. Kalkuláciou a výberom vášho budúceho poistenia online nielen ušetríte kopec času ale získate aj mnohé benefity a poistenie bude platné ihneď vďaka doručeniu dokladov e-mailom.

  II.        Kompletný balík

Siahnuť po úplnej a častokrát najdrahšej variante povinného zmluvného poistenia je hra na istotu. V kompletnom balíku sa limity plnenia pohybujú v astronomických číslach a vďaka pripoisteniam vás nemôže na cestách nič prekvapiť. Opäť je však dôležité pri výbere nového produktu postupovať opatrne a porovnať jednotlivé ponuky na trhu aby ste predišli tomu, že budete v konečnom dôsledku vyhadzovať peniaze z okna. Jednoduchým porovnaním poistení online nič nepokazíte a ročne môžete ušetriť stovky eur.

III.        Zlatá stredná cesta

Nakoniec nám ostáva vybrať poistenie tak, ako mnohí vyberajú autá –  v pomere cena/výkon. V praxi to znamená nevybrať najlacnejšie PZP, no nájsť cestu toho správneho kompromisu. Pri výbere poistenia auta je vhodné okrem zákonom daného minima zvážiť aj rôzne pripoistenia, ktoré pomáhajú šiť jednotlivé poistky na mieru. V tomto prípade Vám online kalkulačka pomôže rozhodne najviac. Okrem filtrovania tých najvýhodnejších ponúk dostanete možnosť každú z nich modifikovať pripoisteniami a tým pádom ,,ušiť si´´ PZP na mieru. Vďaka tejto službe okrem bonusov a okamžitej platnosti poistenia, získavate možnosť výberu toho správneho poistenia pre vás aj vaše auto.

 

 

 

You may also like