Horský bicykel je nielen šport, ale aj dobrodružstvo

by spravca

Horský bicykel už dávno nie je určený už len do terénu, ale aj na cesty. Jazdci v dnešnej dobe na ňom netrpia, pretože sú ľahké tak, aby ste sa s nimi zabavili a splnili účel.

Kúpte si bicykel, ktorý aj využijete

Horský bicykel je síce primárne určený do terénu, no pohodlne na ňom môžete jazdiť aj na cyklotrase alebo ceste. Keďže dnešné horské bicykle sú pomerne ľahké, zabaviť sa s nimi dokážete aj mimo nespevneného terénu. Stačí jednoducho uzamknúť odpruženie a veľká časť energie sa prenesie na zadné koleso. Fungovať teda bude rovnako, ako cestný bicykel, vďaka čomu ho môžete využívať aj na jazdu do práce alebo na nákup.  Samozrejme dokonalý cestný bicykel z neho pravdepodobne nikdy nebude, no na presuny vám úplne postačí. Jeden bicykel tak môžete zobrať nielen na cestu, ale aj do prírody, kde s ním zažijete nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Keďže preprava pomocou bicykla sa stáva stále obľúbenejšou formou dopravy, horský bicykel je tým správnym riešením pre každého. Určený nie je len na vidiek, ale aj do veľkých miest, kde sa stane vašim nerozlučným priateľom a pomocníkom. Výhodou je, že pri jazde na ňom zažijete nielen adrenalín a zábavu, ale urobíte aj niečo prospešné pre telo a myseľ. Cyklistika je obľúbeným športom, pri ktorom sa dá spáliť veľa tukov a vyšportovať postavu. Bicykel sa dá využívať takmer počas celého roka a preto sa netreba obávať, že by doma zapadal prachom. Cez pracovný týždeň ho vymeníte za auto a počas víkendu vám spríjemní čas s rodinou alebo priateľmi.

Pri výbere si dajte pozor na viac parametrov

Výber nového bicykla je dosť ťažký, pretože musí spĺňať nielen vaše očakávania, ale aj rôzne parametre. Zamerať sa treba napríklad na systém odpruženia, ktorý je podstatnou vecou. Na výber sú napríklad bicykle, ktoré majú odpruženú prednú vidlicu a zvyšok rámu je pevný. Vybrať si ale môžete aj celoodpružený, ktorému pruží nielen predné koleso, ale aj zadné. Zohľadniť treba aj materiál rámu a veľkosť kolies. Ak chcete najlepší pomer ceny a kvality, odporúčame hliníkový alebo duralový rám. Tie drahšie a kvalitnejšie majú karbón, no pre klasické použitie vám takýto rám netreba. Oceľové rámy už nie sú v móde a na trhu ich v poslednej dobe nájdete len zriedka.

Neoddeliteľnou súčasťou sú aj komponenty ako brzdy alebo prehadzovačka. Tieto veci by mali byť od kvalitného výrobcu, aby vám nejaký ten čas vydržali. Širokú ponuku bicyklov nájdete u športového predajcu inSPORTline, ktorý ponúka aj rôzne iné fitness a športové výrobky. Jedným z nich je napríklad lavička na cvičenie, ktorá je univerzálnym zariadením, vhodným nielen do profesionálneho, ale aj domáceho fitka.

You may also like