Ako sa zbaviť nežiaduceho vtáctva na pozemku? Vyskúšajte plašič vtákov

by spravca

Nežiadúceho vtáctva z okolia na svojom pozemku sa len tak nezbavíte. Ak si naň vezmete pušku, môžete sa dostať do problémov, nakoľko väčšina vtákov je u nás zákonom chránená, kvôli čomu vám môžu vzniknúť problémy s porušením zákona. A navyše by to aj bolo trochu extrémne. Čo však môže naozaj zabrať, je plašič vtákov, ktorý predstavuje humánne a efektívne riešenie.

Plašiť by ich mohla aj mačka, no to by musela mať prístup na strechu alebo balkón. Môžete ešte skúsiť prehrávať staré CD, no na opakovaný zvuk si vtáctvo rýchlo zvykne.

Najúčinnejšia metóda zo všetkých sa javí ako plašič, inak známy ako odpudzovač vtákov alebo elektronický odpudzovač vtáctva. Je plne programovateľný a vydáva sonické a ultrazvukové vlny. Predstavuje to kombináciu zvukov a vysokofrekvenčných vĺn, ktoré počuje iba vtáctvo, no človeku to nevadí. Môže to však vplývať na psy a mačky, no tí sa po streche netúlajú, takže by to nemalo byť pre nich problémom.

Profesionálna ultrazvuková ochrana pred vtáctvom je zárukou vysokej efektívnosti. Zabraňuje náletu, nocovaniu, hniezdeniu a opakovanému návratu vtáctva.

Ďalší typ plašiču funguje na princípu vydávania hlasitého zvuku, ktorý využíva zvuky dravých vtákov. Tento zvuk vnímajú bežné vtáky ako nebezpečenstvo a po jeho počutí sú dezorientované a rozrušené, následkom čoho odlietajú preč.

Tento typ zvuku však už ostatní ľudia môžu počuť, kvôli čomu je vhodný iba do rodinného domu, nakoľko v byte môže vyrušiť ľudí, ktorí chcú mať v domove kľud a pokoj.

Pokiaľ máte veľký pozemok o rozlohe okolo 1000 m2, môžete vyskúšať zvukové plašiče. Sú 10x efektívnejšie než ultrazvuk na otvorenom priestranstve. Dosah pre takéto plašiče vtákov je na úrovni 200 až 400 metrov. Zariadenie vydáva rôzne zvuky dravých vtákov, ktoré počujú aj ľudia, kvôli čomu im to môže vadiť.

Účinnosť plašičov dosahuje úroveň 70 až 80 %. Vtáky, ktoré sa zhromažďovali na miestach, po prípade hniezdili, kde bol plašič umiestnený, sa už nevracajú a nezakladajú si tam hniezda. Zvuk ich totižto odplaší. Predstavuje to teda jednoduchý, účinný a humánny spôsob, ako sa zbaviť dotieravého vtáctva.

 

 

You may also like