5 jednoduchých tipov, ako kúpiť rám postele

5 jednoduchých tipov, ako kúpiť rám postele

by spravca

5 jednoduchých tipov, ako kúpiť rám posteleRám postele nie je iba miestom, kde svoj matrac voláte domov. Štýlový rám postele môže byť ústredným bodom výzdoby vašej spálne a pridať potenciálne úložný priestor. Nasledujúce tipy vám pomôžu vybrať ten správny rám pre vašu posteľ, ktorý bude vyzerať skvele pre nadchádzajúce roky.

Zvážte veľkosť matraca

Ak už máte matrac, ktorý máte radi, výber nového rámu postele je o niečo ľahší. Ak máte matrac v plnej veľkosti, hľadajte rám s manželskou posteľou. Ak máte materasso matrace veľkej veľkosti, mali by ste sa pozrieť na rámy kráľovnej veľkosti. Ak kupujete celú posteľnú súpravu od začiatku, zvážte, koľko miesta máte na posteľ a pri akej veľkosti postele sa budete cítiť najpohodlnejšie.

Zmerajte veľkosť miestnosti

Posteľ je zvyčajne najväčší kus nábytku v každej spálni a veľká posteľ môže ľahko premôcť malú izbu. Položte matrac na podlahu, aby ste zistili jeho veľkosť. Ak zistíte, že sa už cítite stiesnení, vyberte si jednoduchý kovový rám postele, aby ste maximalizovali využiteľný priestor v spálni. Jednoduchý rám postele s plošinou môže tiež predstavovať úsporu miesta a možnosti ukladania môžete dokonca rozšíriť výberom postele, ktorá ponúka, alebo police v čele postele.

Vyberte si medzi plošinou a pružinami

S mnohými plošinovými posteľami potrebujete iba matrac a pružinu bez skrinky. Vďaka tomu je kúpa plošiny múdra voľba pre mnoho kupujúcich, ktorí sledujú svoj rozpočet. Niektoré postele s platformou môžu samozrejme obsahovať aj skrinku, ak sa vám vaša posteľ páči trochu vyššie zo zeme. Voľba medzi plošinovým lôžkom a pružinou je pre niektorých tiež otázkou pevnosti, pričom mnohí ľudia uprednostňujú tvrdý základ, ktorý poskytuje mnoho plošinových postelí.

Zvážte výšku a objem postele

Vysoký rám postele si vyžaduje vysoký strop, pretože aj veľká spálňa sa môže začať cítiť stiesnená. Ak dávate prednosť rozmernému rámu postele, zmerajte svoju spálňu. Majte na pamäti, že možno budete musieť rozobrať a znovu zložiť väčšie postele, aby ste ich prešli dverami spálne, a uistite sa, že je to možné pomocou zvoleného rámu.

Zvoľte príťažlivý štýl dizajnu

Pretože posteľ je ústredným bodom každej spálne, je rozhodujúce zvoliť správny štýl. Ak si chcete vytvoriť hrejivý, príjemný a pohodlný pocit, možno by ste sa mali rozhodnúť pre drevený rám postele, rošty na posteľ, prikrývky a vankúše na vytvorenie príjemnej nálady. Tí, ktorí dávajú prednosť elegantnému modernému vzhľadu, by si mali zvoliť rám postele z kovu alebo dreva s čistými, minimalistickými líniami. Keď zistíte, aké štýly by sa vám mohli hodiť do vašej spálne, pozrite sa na rôzne modely vrátane čalúnených rámov postelí, postelí na saniach, postelí z tepaného železa a mosadze, aby ste našli, čo vám najviac vyhovuje.

 

 

 

You may also like