Zvýšený výskyt krtkov na jar? Nevadí!

by spravca

Ak ste sa aj vy zaujímali o tému, ako sa efektívne zbaviť krtkov, ktoré sú najmä počas jari premnožené, pravdepodobne ste narazili na množstvo dostupných informácií, pričom každá z nich ponúka možnosť, ako sa ich zbaviť čo najjednoduchšie. Ak ste však dúfali, že existuje spôsob, ako sa zbaviť krtkov bez toho, aby ste si ušpinili ruky, je najvyšší čas zmeniť svoje očakávania alebo zavolať skúseného odborníka, ktorý si s tým účinne poradí. Odchyt nie je náročný len na pracovnú silu, ale najmä na celý proces, s čím treba mať teoretické, ale najmä praktické skúsenosti.

Ako sa zbaviť krtka efektívne?

Ak ste zvyknutí zaobchádzať so zvieratami a zamýšľate sa nad tým, ako sa zbaviť krtka, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami. V zásade existujú dve možnosti: môžete skúsiť krtka odchytiť priamo „pri čine“ a následne ho premiestniť na vhodnejšie miesto alebo môžete použiť odpudzovač krtkov, ktorý je v súčasnosti mimoriadne obľúbený. Prvý spôsob je síce humánnejší, ale je príliš malá pravdepodobnosť, že sa vám podarí krtka skutočne chytiť. Prístroj určený na odpudzovanie krtkov je však maximálne bezpečný a je určený na odpudzovanie krtkov, hrabošov, piskorov, potkanov, myší, ba dokonca aj hadov z vonkajších priestorov.

Tajomstvom je, že plašič krtkov produkuje zvuk a vibrácie na veľmi nízkej frekvencii, ktoré sa šíria zeminou, avšak tieto frekvencie sú pre ne natoľko nepríjemné, že daný priestor opustia pomerne rýchlo. Dalo by sa teda povedať, že aj táto metóda plašenia krtkov je maximálne humánna a bezpečná, keďže sa krtko či iný hlodavec môže bezpečne premiestniť na iné miesto, a to bez toho, aby sa museli použiť agresívne chemické prostriedky či drastické metódy. Tak čo poviete, aj vy sa raz a navždy zbavíte krtkov a nechcených krtincov, ktoré chtiac či nechtiac zdobili vašu záhradu?

 

You may also like