Proti vírusu pomôže nielen prevencia, ale aj spoľahlivá ochrana pred mikróbmi

by spravca

Celý svet v posledných dňoch rieši nebezpečnú situáciu okolo Corona vírusu, ktorý zastavil celú spoločnosť a uviedol ju do karantény. Z nej však musíme sem tam vyjsť a preto by sme mali dodržiavať základné pravidlá a prevenciu.

Buďme zodpovednejší ako kedykoľvek predtým

Byť zodpovedný neznamená, že budeme od nákazy chrániť len seba, ale aj svoje okolie a celú populáciu. Nikdy nevieme, kto je prenášateľ vírusov a baktérií a preto je nevyhnutné, aby sme dodržiavali prísne pravidlá, ktoré nám pomôžu tento boj vyhrať. Každý z nás musí aspoň po pár dňoch vybehnúť do obchodu, niektorí do práce alebo k lekárovi. Aj počas tejto krátkej doby na nás číhajú rôzne baktérie a vírusy, ktoré vedia ohroziť naše zdravie.

Rizikovým faktorom sú najmä kľučky na dvere, ktoré denne chytá obrovské množstvo ľudí. Nejde len o dvere vo verejných budovách, ale aj v bytových domoch, garážach, či obchodoch. Práve tam sa zachytávajú mikróby prenášajúce rôzne choroby. Riešením je nielen dôkladná prevencia v podobe umývania a dezinfikovania rúk,  ale aj bezpečnostné kovanie. Možno ste  ňom nikdy v živote nepočuli, no napríklad v škandinávskych krajinách sú súčasťou verejných budov už dlhé roky. Slovensko by si v tomto smere malo brať príklad a to nielen dnes, ale aj do budúcnosti. Práve verejné priestory sú veľkým šíriteľom rôznych nákaz, ktoré vedia tak, ako sme sa teraz presvedčili ohroziť zo dňa na deň celú krajinu a ľudstvo.

Čo je to antimikrobiálna ochrana?

Ide o inteligentné systémové riešenie na kľučky a madlá, ktoré sú špeciálne upravené tak, aby dokázali výrazným spôsobom redukovať množenie baktérií a vírusov. Práve tým sa darí nielen prežívať, ale aj množiť sa na povrchu kovania a preto by sme si mali dať záležať na tom, aby sme ich zničili hneď na začiatku. Prax ukázala, že ide o výbornú prekážku pri šírení nákaz v podobe niekoľkých rokov a preto ide o dlhodobú investíciu. Aj keď počiatočné náklady sú o niečo vyššie, ako v prípade klasických kľučiek, nikdy ju neoľutujete.

Prínos pocítite nielen vy, ale aj vaša rodina, známi a všetci, ktorí prejdú vašimi dverami. Výskumy dokázali, že táto špeciálna antimikrobiálna ochrana dokáže zlikvidovať až 99,99% mikróbov, ktoré nás denne ohrozujú. Funguje to tak, že z povrchu sa postupne uvoľňujú ióny striebra, ktoré napádajú mikróby a ich DNA, čí im zabránia v množení sa. Tento spôsob ochrany funguje 24 hodín denne, takže sa netreba obávať žiadneho zlyhania. Počas niekoľkých minút dokáže kľučka s týmto povrchom zneškodniť 650 druhov baktérií, ktoré by sa inak prenášali medzi ľuďmi. V prípade ochrany pred zlodejmi nám slúži bezpečnostná vložka a pred nákazami nás ochráni špeciálny povrch kovania.

You may also like