Zubný kaz nie je pre zub konečný stav

by spravca

Moderná stomatológia je predovšetkým záchovná. Cieľom dobrej ordinácie nie je zuby trhať, ale zachrániť ich. Aj keď by sa jednalo iba o záchranu koreňa. Vždy je to lepšie riešenie, než úplne chýbajúci zub. Aké sú naše možnosti v prípade zubného kazu?

Naše zuby poškodzujú zubné kazy od nepamäti. V posledných rokoch však výrazne pokročili možnosti tzv. záchovnej stomatológie, ale aj stomatológie estetickej. Kazom či úrazom poškodený zub vie dobrý dentista uzdraviť a dať do stavu, že vypadá ako krásny zdravý a ničím nepoškodený.

Staré čierne plomby z amalgámu sú už prežitkom

Dnes vám bielu plombu dajú do ktoréhokoľvek z vašich zubov. Bežné je nechať si odstrániť staré čierne plomby a nahradiť ich bielymi. Nič nie je stranené ani vo chvíli, kedy sme prišli o veľkú časť zubu. Stále je možnosť zub dostavať, zďaleka ale ešte nie je nutné uvažovať o jeho vytrhnutí a implantáte, mostíku (či v horšom prípade o medzere). Zuby po endodontickej liečby sa taktiež dostavujú fotokompozitným materiálom, takže opticky vypadajú ako klasický zdravý zub. Tieto plomby sú kvalitné a ich životnosť dosahuje až 10 rokov. Sú však časovo náročné a nehradí ich poisťovňa. Napriek tomu rozhodne stojí za to do nich investovať.

Zuby ako nové – zdravé a krásne

Happy Dent – Stomatológia Aupark, je kvalitná zubná klinika s najmodernejším vybavením a skúseným personálom. Ústa plné kazov vďaka takýmto odborníkom ešte stále nemusia znamenať finálny stav – vytrhnutie zubov a zubnú náhradu. Každý zub sa vám v ordinácii pokúsia zachrániť a dať mu dokonalý vzhľad. Príďte na vstupnú prehliadku a na konzultáciu. Oboje je zadarmo. V prípade záujmu je možné urobiť panoramatický zubný RTG a navrhnúť plán liečby zubov. Všetky úkony, vrátane najzložitejších dentálnych úkonov, vám urobia priamo na klinike.

You may also like