Zubný kaz nie je pre zub konečný stav

by spravca
0 comment

Moderná stomatológia je predovšetkým záchovná. Cieľom dobrej ordinácie nie je zuby trhať, ale zachrániť ich. Aj keď by sa jednalo iba o záchranu koreňa. Vždy je to lepšie riešenie, než úplne chýbajúci zub. Aké sú naše možnosti v prípade zubného kazu?

Naše zuby poškodzujú zubné kazy od nepamäti. V posledných rokoch však výrazne pokročili možnosti tzv. záchovnej stomatológie, ale aj stomatológie estetickej. Kazom či úrazom poškodený zub vie dobrý dentista uzdraviť a dať do stavu, že vypadá ako krásny zdravý a ničím nepoškodený.

Staré čierne plomby z amalgámu sú už prežitkom

Dnes vám bielu plombu dajú do ktoréhokoľvek z vašich zubov. Bežné je nechať si odstrániť staré čierne plomby a nahradiť ich bielymi. Nič nie je stranené ani vo chvíli, kedy sme prišli o veľkú časť zubu. Stále je možnosť zub dostavať, zďaleka ale ešte nie je nutné uvažovať o jeho vytrhnutí a implantáte, mostíku (či v horšom prípade o medzere). Zuby po endodontickej liečby sa taktiež dostavujú fotokompozitným materiálom, takže opticky vypadajú ako klasický zdravý zub. Tieto plomby sú kvalitné a ich životnosť dosahuje až 10 rokov. Sú však časovo náročné a nehradí ich poisťovňa. Napriek tomu rozhodne stojí za to do nich investovať.

Zuby ako nové – zdravé a krásne

Happy Dent – Stomatológia Aupark, je kvalitná zubná klinika s najmodernejším vybavením a skúseným personálom. Ústa plné kazov vďaka takýmto odborníkom ešte stále nemusia znamenať finálny stav – vytrhnutie zubov a zubnú náhradu. Každý zub sa vám v ordinácii pokúsia zachrániť a dať mu dokonalý vzhľad. Príďte na vstupnú prehliadku a na konzultáciu. Oboje je zadarmo. V prípade záujmu je možné urobiť panoramatický zubný RTG a navrhnúť plán liečby zubov. Všetky úkony, vrátane najzložitejších dentálnych úkonov, vám urobia priamo na klinike.

You may also like