Jedinečné okolie Štrbského Plesa na jeseň

by spravca

Sezóna dlhých tatranských túr sa prvým novembrom skončila. Početné chodníky sú na zimu uzavreté, to však nebráni turistom, aby do Tatier naďalej prúdili. Aké sú možnosti a čo sa dá v Tatrách zažiť v neskorú jeseň?

Okrem Slavkovského štítu, ktorý je dostupný pokiaľ nenasneží, sú uzavreté všetky štíty. Na ďaleké výhľady treba na chvíľu zabudnúť a možno sa sústrediť na kratšie prechádzky, ktoré sú vďaka jesenným farbám o to povznášajúcejšie. Ideálna trasa je v okolí Štrbského Plesa, kde máte k dispozícii až 2,2 km dlhý chodník. Ďalej sú celoročne sprístupnené chodníky k vysokohorským chatám ako Zbojnícka, Téryho či Chata pri Zelenom plese. Rovnako môžete po celá rok využívať lanovky, ktoré smerujú na Hrebienok, Solisko, Skalnaté pleso alebo rovno Lomnický štít.

Pokiaľ neplánujete bývať rovno na Lomničáku (aj to sa dá), určite oceníte ubytovanie, ktoré v mnohých možnostiach ponúka priamo miesto Štrbské Pleso. Ak by vás chvíľami oziabalo a turistiky by ste už boli prejedení, stačí navštíviť blízke Aquacity Poprad a vychutnať si príjemne horúcu a liečivú vodu. Lokalita Štrbské Pleso je rozmanitá nielen bohatou infraštruktúrou turistických chodníkov a atrakcií, skvelou polohou, no ponúka aj rozmanité ubytovanie Štrbské Pleso v príjemnom rodinnom penzióne. Tak neváhajte a objednajte si príjemný pobyt aj s wellnesom v našom Štrbské Pleso ubytovanie – Penzión Pleso.

You may also like