Zimná únava? Nabuďte svoj energetický metabolizmus!

by spravca

Začína vás už zima unavovať? Najradšej by ste zvyšok zimy strávili v dlhom zimnom spánku? Nebuďte medveď a užite si zimu tak, ako sa patrí! V prvom rade však potrebujete nabudiť energetický metabolizmus…

Život si treba užívať, ak sa však tejto veľkej pravdy držíte príliš silno, ľahko sa vám stane, že upadnete do nekončiaceho cyklu únavy. Takýto stav zažíva každý z nás. U niekoho trvá deň-dva, takéto trvanie je úplne bežné. Postačí kvalitný spánok a opäť ste živý a pripravený na všetky nové dobrodružstvá. Potom je tu však stav únavy, ktorý trvá dlhšiu dobu a nech akokoľvek dlho spíte, neustále sa cítite unavený. Takáto únava už bežná nie je. Problémom je, že väčšina ľudí si takúto únavu vykladá ako únavu zo zmeny ročných období, počasia, neustálej zimy… Áno, v niektorých prípadoch aj tieto faktory ovplyvňujú našu únavu, hlavný zdroj únavy je však práve v našom tele. Chyba je teda v prvom rade v nás a tu ju aj musíme odstrániť. Práve o korigovanie miery únavy a nabudenia organizmu sa stará energetický metabolizmus, ktorý keď sa dostane mimo svojej ideálnej rovnováhy, začíname pociťovať zvýšenú mieru únavy. A práve k normálnemu energetickému metabolizmu prispieva prvok horčík, ktorý do tela môžete doplniť napríklad vďaka doplnku stravy Horčík + B6.

Málo známy, veľmi dôležitý

Keď sa povie dopĺňanie dôležitých vitamínov a minerálov, každý si spomenie na vitamín C a ďalšie popularizované vitamíny a minerály, o horčíku sa však nikdy nehovorí v takej miere, v akej by sa malo. Horčík totiž patrí medzi najdôležitejšie minerály v ľudskom tele. Nachádza sa v kostiach a zuboch, podieľa sa na delení buniek a čo je hlavné, prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu. Z prirodzených zdrojov sa horčík dopĺňa do tela pomerne ťažko a keďže denná spotreba horčíka v ľudskom tele je vysoká, je potrebné dopĺňať ho pomocou doplnkov stravy. Napríklad, pomocou prípravku Horčík + B6. Ten okrem horčíka obsahuje aj vitamín B6, ktorý prispieva k normálnej funkcii imunitného a nervového systému a pomáha regulovať hormonálnu sústavu. Kombinácia týchto dvoch prvkov tak dá vášmu telu presne to, čo pre správne fungovanie potrebuje. Prípravok Horčík + B6 zoženiete v e-shope Greenlike.sk.

You may also like