Ako si správne vybrať (online) pôžičku?

by spravca

Požičiavanie peňazí je praktika taká stará ako samotné peniaze a výmenný obchod. Dôvody na vyhľadanie inštitúcií na požičanie peňazí je veľa. Nájsť však správnu pôžičku, ktorá uspokojí vaše nároky a zároveň neskrýva žiadne prekvapenia vo forme zbytočných skrytých poplatkov je na dnešnom presýtenom trhu celkom náročné.

Ako teda postupovať pri výbere vhodnej pôžičky?

Jednou z možností je osobne požiadať o informácie všetky bankové a nebankové subjekty, ktoré pôžičky poskytujú. To vám však zaberie značné množstvo času a ak čas je práve to, čo vám chýba, váš problém hravo vyriešia online pôžičkárne a pomoc finančných agregátorov.

Vyberte si online pôžičku s pomocou finančných agregátorov

Pôžička online hravo vyrieši vaše finančné problémy. Ak však nemáte tušenie, ktorá pôžička je pre vás tá pravá, finančný agregátor, ako napríklad instacash.sk vám s výberom hravo pomôže. Na základe vami zadaných parametrov vám tento finančný online kalkulátor a poradca nájde najlepšie ponuky produktov, ktoré bankové i nebankové inštitúcie ponúkajú.

Ak inštitúciu nepoznáte a máte obavy zažiadať u nich o peniaze, instacash.sk disponuje možnosťou pridávať recenzie na jednotlivé ponuky, a tak sa vďaka iným účastníkom môžete dozvedieť, či je inštitúcia spoľahlivá, a dokonca, ako dlho schválenie pôžičky potrvá.

Pozor na počiatočné náklady

Pri vyberaní pôžičky, či už je online alebo nie, je dôležité sa vopred informovať o počiatočných poplatkoch za posúdenie žiadosti o pôžičku, za uzatvorenie zmluvy a tiež za samotné poskytnutie pôžičky.

Finančné inštitúcie majú vo zvyku tieto poplatky uvoľniť, a teda odpustiť, ale je istejšie sa o tejto podmienke informovať vopred.

Dajte si pozor na zmenu úrokovej sadzby počas doby splácania          

Pôžička vás môže počas jej splácania nemilo prekvapiť, a to zmenou úrokovej sadzby.  Pred uzatvorením zmluvy je potrebné si preštudovať zmluvné podmienky, ktoré určujú, či sa úroková sadzba môže meniť počas doby splácania.

Všeobecne je úroková sadzba fixná počas zvoleného úrokového obdobia, ktoré môže trvať 1 alebo 3 roky. Po tomto období sa môže úroková sadzba zmeniť.

You may also like