Žilina si svoju prezývku „Perla na Váhu“ zaslúži

by spravca

Žilina, alebo aj perla na Váhu, ako dôležitý uzol na severe Slovenska prezývajú. Vychutnajte si ju za každých okolností, či sem idete s rodinou, na služobnú cestu alebo dodať gumené autorohože do miestnych predajní s automobilovými potrebami. Vždy si nájdite chvíľu na to, aby ste toto pekné mesto spoznali. Čím sa vás bude Žilina snažiť osloviť? Keď si prečítate slogan Žiliny „Mesto s tvárou“ skutočne sa toho dočkáte. Čo by ste mali vidieť?

Žilina. Slovakia

Centrum mesta je neodolateľné

Ako to už v historických mestách býva pravidlom – aj v Žiline je centrum to najkrajšie, čo tu môžete vidieť. Dominantou je Kostol Najsvätejšej trojice, ktorý je obklopený mestskými hradbami a z návršia dohliada na žilinské Námestie Andreja Hlinku. Kedysi srdce mesta sa premenilo hlavne na miesto s obchodnými domami, aj preto je lepšie, keď zamierite na horné, Mariánske, námestie. Tu nájdete štvorce lemovaný farebnými meštianskymi domami, dvomi studňami a Kostolom Obrátenia svätého Pavla. Hľadáte ubytovanie v Žiline? Určite to skúste v hoteli Galileo, ktorý je od centra vzdialený iba 15 minút pomalou chôdzou.

 

Čo by ste ešte mali vidieť v Žiline

Jednou z najkrajších žilinských stavieb je čerstvo zrekonštruovaný Rosenfeldov palác. Historická budova s dvomi vežičkami dostala nový šat a vyzerá skutočne k svetu. V jej tesnej blízkosti nájdete zaujímavý stavbu bývalej židovskej synagógy, ktorá sa vďaka úsiliu nadšencov mení na krásnu Kunsthalle, kde si môžete vychutnať výstavy, koncerty, ale aj rôzne trhy. Ak chcete spoznať aj okolie, vyberte sa do blízkeho Budatínskeho zámku s veľkými a peknými záhradami. Okrem toho pri Žiline nájdete aj hrad Strečno a Lietavský hrad. A ak ste sa stále nerozhodli, kde budete bývať, kongresový hotel Galileo v Žiline je to tu pre vás.

 

FOTO: © Andrey Shevchenko / Dollar Photo Club

 

You may also like