3 tipy na atraktívnu dovolenku na Slovensku

by spravca

O Slovensku sa aj vo svete tvrdí, že má úžasnú prírodu. Návštevníkov našej krajiny vždy spoľahlivo zaujmú dokonalé prírodné scenérie, vďačné nie len pre oko turistu, ale tiež objektív fotografa. Inšpirujte sa tipmi na výlet alebo dovolenku v malej veľkej krajine – na Slovensku.

 

Vysoké Tatry

Najmenšie veľhory sveta sú tutovkou, ktorá nesklame. Pre aktívny oddych ponúkajú všetko, čo si len želáte – náročné celodenné horské výstupy aj krátke prechádzky popod majestátne tatranské štíty. Milovníci cykloturistiky zaiste ocenia Tatranskú cyklomagistrálu, vyše 60 kilometrov dlhú cyklotrasu smerujúcu z Podbanského cez Štrbské Pleso, Vysoké Tatry, Ždiar až na Lysú Poľanu. Ubytovanie v Tatrách tak isto nie je problémom. Kvalitu, ideálnu polohu a pohodlie ako doma nájdete v apartmánoch Wili Tatry v Tatranskej Lomnici.

 

Liptov
img_0140Vďaka pestrosti fauny, flóry a ľudových tradícií je liptovský región jedným z najzaujímavejších turistických regiónov na Slovensku a nebojíme sa povedať, že aj v strednej Európe. Cestovný ruch na Liptove sa opiera najmä o krajinárske bohatstvo Nízkych a Západných Tatier alebo známej vodnej nádrže Liptovská Mara. Medzi vďačné lokality možno tiež zaradiť skanzeny v Pribyline či Vlkolinci, prípadne Demänovskú jaskyňu, jednu z najstarších známych jaskýň v Európe. Ubytovanie na Liptove je podobné ako región – rázovité, srdečné, nezabudnuteľné.

 

Strážovské vrchy

Jeden z pokladov Považia – aj takýto prímer by pokojne zniesli Strážovské vrchy. Pred veľkým svetom sú zatiaľ pomerne skryté, no práve preto si „Strážovky“ ešte zachovali pokoj a charakter, ktorého sa nedotkol masový turizmus. Ubytovanie v Strážovských vrchoch je dobre dostupné a situované blízko zaujímavých turistických cieľov – Strážova, najvyššieho vrchu Strážovských vrchoch, alebo viacerých jaskýň, ktoré sa tu nachádzajú.

You may also like