Ako si správne vybrať slnečné okuliare

by spravca

Je síce stále zima, ale už teraz by sme sa mali chystať na príchod slniečka a všetkými očakávaného jara. Ale slnečné okuliare sú potrebné aj v zime, preto by ste mali venovať väčšiu pozornosť pri ich výbere.

Ako si správne vybrať slnečné okuliare

Kvalitné slnečné okuliare vyberajte radšej v optike alebo v internetových obchodoch, ktoré sú zameranú na predaj slnečných okuliarov a dioptrických rámov. Tu vám totiž dokážu odborne poradiť, ako už s tvarom okuliarov alebo s UV ochranou a podobnými faktormi. Môže sa ľahko stať, že sa necháte ovplyvniť módnymi výstrelkami, čo potom nie je úplne najlepšie. Naozaj je vo výsledku lepšie si za kvalitu priplatiť. V mnohých obchodoch s oblečením a doplnkami slnečné okuliare nájdete za prijateľnú cenu a hlavné je, že je to v danom momente moderné. Potom už sa veľmi nezamýšľate nad kvalitou ochrany týchto slnečných okuliarov – a tu je problém. Zo slnečných okuliarov sa veľmi rýchlo stal trend a na ich užitočnú funkciu sa dnes veľmi často zabúda. Výhodou internetových obchodov so značkovým tovarom je prijateľnejšia cena než v obchode.

 

A ako si vybrať slnečné okuliare tak, aby vám sedeli po všetkých stránkach?

 

Tu je pár tipov. Najskôr sa zamerajte na výber kvalitného predajného miesta. Nemusí to byť vždy optika, ale aj kvalitný internetový obchod s okuliarmi a poradenskými službami. Skúste odporúčania od známych a pod.

Ďalším kritériom pri výbere by mal byť váš tvar tváre. To poznáte – každý sme iní a nikdy nám nepristane všetko.

Hlavným pravidlom pre všetkých je – dávať si pozor, aby okuliare lemovali hornú líniu obočia, nemali by presahovať. Tiež dávajte bacha na výber farby rámov – tá by mala predovšetkým sedieť vašej farebnej typológii.

Najskôr by ste si však mali vybrať tvar slnečných okuliarov podľa tvaru vašej tváre – hrúbku a farbu obruby budete riešiť až ako posledný, podľa toho, čo sa komu páči.

Pri ostrých hranatých tvaroch tváre zvoľte radšej asymetrické obruby a oválnejšie tvary. Vyhnite sa hranatým tvarom okuliarov – toto vám len uškodí.

Okrúhlej tvári naopak pristanú okuliare hranatejšćh tvarov. Slnečné okuliare typu “Lennonky” si radšej odpustite. Toto vám naozaj nesadne.

Oválnej tvári sa hodí takmer všetko, takže ak ste jej vlastníkom, môžete jasať. Obmedzenie je snáď len vo vkusu a už spomínanom farebnom type.

Teraz už pri výbere slnečných okuliarov nešliapnete vedľa!

You may also like