Dospievanie prináša do nášho slovníka mnoho nového

by spravca

828_250Všetci dospievame, starneme a pociťujeme zmeny na našom tele, ktoré sa neustále dejú. A postupom času zisťujeme, že do nášho slovníka pribúdajú slová, ktoré sme pred tým nepoužívali a možno ani nepoznali. Dobre, taký tlakomer je viac menej známy, ale priznajme si, že v našich študentských časoch sme nemali dôvod používať ho.

A po čase, keď sa z nás stanú pracujúci ľudia, a dostaneme na narodeniny krásny darček, poteší nás, že sa v ňom nachádza práve rehabilitačná obuv, ktorá je pre naše unavené nohy spásou a vyčarí nám úsmev na tvári. Začneme oceňovať dary, ktoré prinášajú pohodlie a ktoré nám uľahčujú život. Bandáže na koleno, lebo vstávanie z postele už nie je také jednoduché a naše nohy už neposlúchajú tak ako by mali, či teplé obklady na zohriatie našich kostí. Je neskutočné, že dnes niekoľkými kliknutiami dokážete ktorúkoľvek z týchto vecí kúpiť a ešte vám ju donesú priamo domov. Naše staré mamy túto možnosť nemali a museli si poradiť samé.

A pritom by sa niekedy niektoré z týchto jednoduchých ale kvalitných a potrebných pomôcok zišla aj mladším. Veď takí športovci sa bez mnohých týchto produktov nezaobídu a na tréningy či zápasy nosia so sebou určite niekoľko bandáží nielen na kolená. Je jasné, že sa musíme starať o seba, aby sme s našim pribúdajúcim vekom nemuseli myslieť na to, či sme si papuče odložili dosť blízko k posteli. Nepodceňujte preto význam týchto šikovných pomôcok ani v mladšom veku a pokiaľ máte pocit, že by ste si mali odmerať tlak, či kúpiť kvalitnú domácu obuv, urobte tak.

Nepodceňujte svoje inštinkty ohľadom svojho zdravia a netvárte sa, že vaše telo nevydáva dostatočné signály na to, aby ste si uvedomili, že je na čase so sebou niečo robiť. Niečo pozitívne, správne a telu prospešné. Veď koľkokrát kvalitné papuče dokážu spríjemniť státie pri šporáku a vyprážanie rezňov.

You may also like