Chystáte sa na lyžovačku? Vyberte vášmu autu správne „ponožky“!

by spravca

snehové reťazeNech už sa vyberiete na akýkoľvek rodinný výlet, nezabúdajte na to, že okrem strešného nosiča alebo strešného boxu, treba dbať aj o vašu bezpečnosť, ktorá je skrytá v kolesách auta. Polemizovať o tom, čo je na cestách z hľadiska bezpečnosti rozumnejšie sa rozhodne dá donekonečna.

V tomto článku, by sme vás ale radi zoznámili z alternatívou, vhodnou na nepriaznivé podmienky na cestách,  ktorou sú textilné reťaze a zároveň by sme ju radi porovnali so snehovými reťazami. Aké sú ich hlavné pozitíva a ktorí vodiči by si ich mali zaobstarať?

 

textilné snehové reťazeHlavný princíp

Textilné reťaze nazývané aj akési „autoponožky“ prinášajú mnohým vodičom výhody, vďaka ktorým sa na cestách budú cítiť bezpečnejšie. Textilné návleky sú z hľadiska priľnavosti na snehu a ľade, vďaka minimalizovaniu vodného fifltra efektívnou náhradou. Odborníci tvrdia, že výraz konkurencia je prípade snehových reťazí a textilných návlekov nevhodný z jediného dôvodu.

Niekde sú vhodnejšie snehové reťaze, naopak niekde zase textilné reťaze.  Textilné reťaze sú napríklad vhodné pre autá s hliníkovými diskami. Textilný návlek totiž hliníkové disky nepoškodí tak, ako snehové reťaze. Naopak výhodou snehových reťazí je ich dlhšia životnosť a vyšší výkon. Ako môžete vidieť každé z nich majú svoje nesporné klady aj zápory a preto je vhodné sa pri výbere poradiť s odborníkmi.

Vodiči sa textilných reťazí nemusia obávať. Textilné reťaze sú vyrobené z vysoko odolných materiálov a sú použiteľné za každých okolností. AutoPonožky AutoSock sú skvelou alternatívou pri nepríjemnej metelici alebo mraze. Textilné reťaze sú ideálnou voľba najmä vtedy,  ak situácia na vašej ceste nie je v dennom poriadku a vy neviete čo očakávať.

Snehové reťaze sú zase stavané na väčšiu záťaž, výkon a majú dlhšiu životnosť. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že sú vyrobené z kvalitnej ocele a na cestách zvládnu aj tie náročnejšie podmienky. Bezpečnosť je prvoradá. Postarajte sa o ňu preto vhodnými zimnými pneumatikami a reťazami podľa potreby.

 

You may also like