Čím vás dovolenka v Grécku dostane

by spravca

shutterstock_130715219Vedeli ste o tom, že prvé detské puzzle slúžili na to, aby sa deti naučili zemepis? Štáty boli vyrezané z drevenej mapy a deti im mali priradiť správne miesto. A takto spoznávali svet a kam všade sa dá cestovať. Slováci už nemusia spoznávať, kam môžu cestovať, radšej sa tam rovno vyberú. Najobľúbenejšou destináciou Slovákov, ktorí cestujú cez cestovky, je Grécko, potom Bulharsko a trojicu uzatvára Turecko. Prekvapením možno bude pre vás, že také Chorvátsko sa umiestnilo až na štvrtom mieste, je však pravda, že väčšina ľudí tam ide po vlastnej osi. Veď práve to je ten štát, kde stretnete počas leta viac Slovákov ako miestnych. A čo je teda také výnimočné na Grécku?

 

Ostrovy

Grécko je krajinou ostrovov, nájdete ich tu až 6000, no iba 1200 z nich sa dá obývať. Medzi tie najlepšie ostrovy, ktoré môžete navštíviť, patrí Zakynthos. Práve tu nájdete jednu z najkrajších a najznámejších pláži – tyrkysové more, biely piesok a hrdzavý vrak dodávajú Navagio Beach jedinečnú atmosféru. Ďalšími ostrovmi, ktoré lámu srdcia aj tým najtvrdším chlapom sú Santorini, Korfu, Kréta, Rhodos či Kos. Grécko obmýva z východu Stredozemné a zo západu Iónske more. Keby ste chceli však vidieť najväčší ostrov Stredozemného mora, museli by ste si ísť užiť dovolenku do Talianska, pretože tým ostrovom je Sicília.

 

Historické mestá a miesta

Grécko je kolískou európskej civilizácie, takže historické miesta, mestá a pamiatky tu nájdete za každým kmeňom stromu. Či už navštívite Atény, kde sú desiatky chrámov, Hadriánov val, Olympijský štadión a Akopolis, alebo si pôjdete užiť pokoj kamenných brál a magických kláštorov do Meteory, budete unesený. Skvelými historickými miestami sú aj Delfí, Thessaloniki, Ioannina či Olympia.

 

Králi gastronómie a životného štýlu

Grécka gastronómia je neuveriteľne jednoduchá a chutná. Ako to robia? Zrejme je to tým, že sú dosť leniví, a tak si všetko zjednodušujú. A preto ich jedla chutia tak úžasne, všetky chute sa spoja do jednej a vy neviete prestať jesť. Ako je to so životným štýlom? V Grécku nájdete ideálne prostredie na dovolenku, ich heslom je „pomaly, pomaly“ a presne to je to, čo počas dovolenky potrebujete. Ak niekde nájdete last minute zájazd do Grécka, neváhajte a vydajte sa sem. Najlepšie aj teraz.

You may also like