Kedy nakupovať najvýhodnejšie

by spravca

Rozhodli ste sa pre kúpu lyží? Chcete ale počkať do konca roka, kedy budú ceny nižšie? Nie vždy je však rozumné čakať na lyže výpredaj. Toto platí aj pri kúpe prilby na lyžovanie či lyžiarskych okuliarov, alebo keď budete kupovať lyžiarske topánky. Pokiaľ čakáte do poslednej chvíle, môžete sa prekvapiť. Vašu veľkosť pri výpredajoch už nemusia mať a je dosť možné, že nebudú mať už ani vami vybratý model lyží a lyžiarskeho výstroja.

 

Nenechávajte preto všetko na poslednú chvíľu. Vyberte si dopredu model a druh lyží, ktoré si chcete kúpiť, aby ste si mohli tie konkrétne lyže vybrať na internete a v obchodoch. Dnes totiž mnoho e-shopov ponúka rôzne druhy, značky a modely, z ktorých môžete vyberať. Je rozumné nakupovať tesne pred Vianocami, kedy ceny všetkých produktov výrazne klesnú a začínajú sa skutočné výpredaje. Ceny sú niekedy nižšie o 30-40% a určite nebudú vypredané žiadne modely do posledného kusu. Po Vianociach ceny klesnú ešte nižšie, to je pravda, ale nie len lyže sa začnú predávať takou rýchlosťou, že pomaly ale iste nenájdete to, čo ste si pred pár týždňami na internete vybrali. Ponuky sa vtedy obmedzujú a je viac než isté, že obchody už nebudú mať na sklade nič z toho, čo potrebujete a chcete. Potom ste nútení robiť kompromisy a spúšťať zo svojich nárokov a požiadaviek. Nechajte si preto poradiť a budete vždy vedieť ako na to. Ako kupovať a vyberať tak, aby ste si mohli cenovo daný produkt dovoliť a ešte vždy si môžete vyberať z rôznych značiek a modelov.

Zapamätajte si teda, že nie je vždy najrozumnejšie čakať do poslednej chvíle a mať pocit, že najviac ušetríte. Nechajte si radšej časovú rezervu a zaplaťte o niečo na viac, no s istotou, že dostanete za svoje peniaze to, čo chcete a čo ste si vybrali a zaumienili kúpiť. Veď niekedy sa šetriť za každú cenu neoplatí, človek môže v konečnom dôsledku viac prerobiť ako ušetriť.

 

© Lukas Gojda / Dollar Photo Club

You may also like