Spoznajte historický Krakov, najkrajšie mesto Poľska

by spravca

Ešte ste nenávštivili Krakov? Chyba! Je to rozhodne najkrajšie mesto Poľska a máme do neho zo Slovenska na skok. Väčšina zamilovaných si pre romantický pobyt pre dvoch vyberá známe mestá ako Paríž, Rím, Benátky či Florencia. Príjemné romantické prekvapenie v podobe nádhernej destinácie vás však čaká hneď za našimi severnými hranicami. Krakov je totiž pre relaxačný pobyt zaľúbencov ako stvorený.

krakow-romanticky-pobyt-pre-dvoch-relaxero.sk

Históriou dýchajúca krása Krakova vás osloví

Krakov bol kedysi zaslúžene hlavným mestom Poľska a prejavilo sa to na ňom. Mesto pôsobí naozaj veľkolepo. Už pohľad na hrad Wawel vás presvedčí, že cesta sem nebola zbytočná. Krásne sa vyníma nad mestom a nevynechajte ani jeho interiér, ktorý ukrýva vzácne poklady. Katedrála na zámku je miestom odpočinku poľských kráľov. Dokonca je pod ním slávna jaskyňa, o ktorej sa traduje, že v nej môžete zazrieť draka. Prejdite sa historickými uličkami, navštívte krásne námestia. Nevynechajte to najznámejšie – Rynek Glowny, kde sa pravidelne konajú vianočné trhy plné tradičných remesiel a jedál. Ak sa chystáte do Krakova, určite viete, že v jeho blízkosti boli počas 2. sv. vojny vybudované koncentračné tábory Osvienčim a Brezinka. Tieto mrazivé miesta nám pripomínajú nedávne hrôzy vojny v Európe, preto by nebolo správne ich obísť. Stráviť v nich deň je veľmi intenzívny zážitok. Chuť si napravíte v krásnej soľnej bani Wieliczka s vytesanou katedrálou. Táto pamiatka je zapísaná v UNESCO, takže sa oplatí ju vidieť.

Na zľavnenom pobyte si v Krakove užijete i ušetríte

Výhodou výletu do Krakova je nielen jeho blízkosť, ale aj cenové hľadisko. Toto krásne mesto pre nás vôbec nie je drahé a my navyše vieme, ako si môžete dovolenku zlacniť ešte viac. Zľavový portál relaxero.sk ponúka relaxačné pobyty v mnohých európskych mestách a Krakov je jedným z nich. Dostanete pobyt na vysokej úrovni za mimoriadne lákavé ceny. Zľavové portály sú právom obľúbeným spôsobom, ako si zabezpečiť fantastickú dovolenku za úžasné ceny. Krakov tak spoznáte za zlomok ceny, ktorú by ste zaplatili s bežnou cestovkou alebo na vlastnú päsť.

Pre svoj romantický pobyt vo dvojici si zvoľte poľský Krakov a čaká vás príjemná dovolenka v jednej z krásnych metropol našich severných susedov.

You may also like