Svadba a noc v Kaštieli Fričovce

by spravca

S partnerom sme boli pozvaní na svadbu mojej kamarátky, ktorá sa konala v Kaštieli Fričovce. Veľmi sme sa tešili, keďže v kaštieli sme plánovali stráviť i noc a vychutnať si tu aj ďalší, posvadbový deň. A tento kaštieľ v mnohom naozaj splnil naše očakávania.

Svadobná hostina

svadby16-1140x550

Ak túžite po svadbe ako z rozprávky, Kaštieľ Fričovce je pre Vás to pravé. Samotný obrad sa konal na pozemku kaštieľa. Je to vlastne nádherný upravený park s množstvom vzácnych drevín. A v tomto lesoparku sa nachádza kaplnka sv. Bartolomeja, kde sa konajú svadobné obrady. Nielen prostredie, ale i atmosféra je tu doslova úžasná. Nevesta so ženíchom sa ku kaplnke priviezli na romanticky vyzdobenom voze ťahanom koňmi. Bolo to naozaj ako z rozprávky! Aj svadobná miestnosť vyzerala úžasne a bola dokonale vyzdobená. A aj keď sme sa vynikajúco zabávali, výzdoba bola dokonalá a personál ochotný, predsa len sa nám tu čosi nepáčilo. Bolo to svadobné menu. Nechutilo nám tak, ako by sme čakali a mnohí ďalší hostia sa na stravovanie sťažovali tiež. Keďže sme mali zarezervované i ubytovanie na jednu noc, mohli sme si Kaštieľ Fričovce užiť o čosi dlhšie…

Ubytovanie

20150126-_MG_3372-1140x550

Boli sme trošku sklamaní, že hostia nie sú ubytovaní priamo v kaštieli, ale v blízkej kúrii. V kaštieli sa totiž nachádzajú len apartmány. Tu boli ubytovaní snúbenci, a tak sme do apartmánu mali možnosť nahliadnuť. Bol zariadený nádherným historickým nábytkom. Skutočná romantika! My sme však mali klasickú izbu v kúrii, ktorá bola pekná a pohodlná, ale úplne obyčajná. Ak si teda neobjednáte apartmán, žiadny extra luxus a bývanie priamo v kaštieli nečakajte. Deň po svadbe sme si dopriali prechádzku po krásnom lesoparku. Všimli sme si, že tu majiteľ chová dokonca i zvieratá. Videli sme kone, párik somárov, prasiatko, labute a v upravenom jazierku tiež ryby.

Kaštieľ Fričovce hodnotím pozitívne. Prostredie je naozaj nádherné, tak ako aj samotná budova renesančného kaštieľa. Menej spokojní sme boli so stravou a s ubytovaním v kúrii. Ak teda túžite po luxuse a romantike, jednoznačne si zarezervujte apartmán priamo v kaštieli.

 

You may also like