Chalupa u Piloteka v Spišskom Štiavniku

by spravca

Už je to 35 rokov od chvíle, čo som skončila strednú školu. So spolužiakmi sa však stretávame takmer každý rok! Samozrejme, nie v plnom počte. No naše stretávky sú vždy plné zábavy a trvajú celý víkend. Tento rok sme sa rozhodli, že sa stretneme na Chalupe u Piloteka v Spišskom Štiavniku.

13947389284589

Romantická a útulná…

O výbere tejto chalupy rozhodla organizátorka stretávky. A urobila dobre, pretože tak útulne zariadenú chalupu, ktorá zároveň spĺňa všetky štandardy, som snáď ešte nevidela. Mám rada tradičnú slovenskú kultúru a preto ma táto chalupa ozaj uchvátila. Nie je síce zariadená starodávnym nábytkom a nie je ani plná ukážok ľudových remesiel. Ale dýcha z nej pohoda slovenského vidieka. Je to totiž tradičný dedinský „vinkeľ“, teda rovný starší domček. No je nádherne zrekonštruovaný.

Prvé, čo ma na Chalupe u Piloteka upútalo, boli povaly v celom dome. Tie totiž zostali zachované v pôvodnom stave. Drevené trámy tak dodávajú chalupe romantický vidiecky nádych. V takomto štýle je zariadená celá chalupa. V dolnej spálni sa okrem štyroch postelí nachádza i krásna ratanová sedacia súprava so stolíkom, kde si môžete napríklad v pohodlí vypiť kávu. Na prízemí nájdete ešte jednu spálňu určenú pre dvoch. Tretia spálňa je v podkroví a vyspia sa v nej štyria ľudia. Do hornej spálne sa však vchádza práve cez spodnú dvojposteľovú. Preto chatu odporúčam len rodine, prípadne partii priateľov, ktorí sa navzájom nebudú rušiť. V chate je ešte plne zariadená kuchyňa so spotrebičmi, moderná kúpeľňa s WC a spoločenská miestnosť. V nej nájdete okrem TV a rádia i drevený stôl s lavicami v slovenskom vidieckom štýle, krb a sedaciu súpravu. Pre návštevníkov je k dispozícii i zbierka kníh. Nedá sa prehliadnuť, že pán majiteľ je milovníkom lietania. Steny zdobia rôzne suveníry a fotografie s tematikou lietadiel a vrtuľníkov.

chalupa-u-piloteka-5

Služby a možnosti výletov

Pokiaľ ide o čistotu chalupy, niet jej čo vytknúť. Po príchode sme mali prichystané postele s voňavým posteľným povlečením. Stravu síce majiteľ neposkytuje, no poradí Vám, kde sa môžete najesť, prípadne si čosi objednať. Boli sme spokojní aj čo sa týka parkovania áut. Tie sme totiž mali priamo vo dvore za uzamknutou bránou. Večer sme si zas posedeli v záhradnom altánku s vonkajším krbom. Jednoducho pohoda, ako sa patrí. A prečo si vybrať práve túto lokalitu? Nás oslovila najmä možnosť výletov za turistkou. Chata je totiž v tesnej blízkosti Slovenského raja. V zime sú tu zas možnosti lyžovania v neďalekých Vysokých Tatrách. Len 10 km vzdialené sú i termálne kúpaliská. Ak sa teda chystáte na výlet do tejto lokality a chcete sa ubytovať lacno a „po slovensky“, vyberte si Chalupu u Piloteka.

 

You may also like