Na výlete v Telgárte

by spravca

Aj keď tradične sme pri našich potulkách po Slovensku ubytovaní v chatách, tento krát sme sa rozhodli pre privát. A to v lokalite Nízkych Tatier, konkrétne v obci Telgárt. Našlo sa tu síce zopár drobností, ktoré nám vadili, ale s ubytovaním sme boli napokon vcelku spokojní.

Privát u pani Černákovej

ubytovanie cernakova annatelgartTento rodinný dom prenajíma pani Anna Černáková, ktorá je samozrejme jeho majiteľkou. Dom sa nachádza priamo v obci Telgárt, na spoločnom pozemku s ďalším rodinným domom, v ktorom pani prenajímateľka žije so svojim manželom. Na výlete v Nízkych Tatrách sme boli desiati, preto sme si vyberali privát podľa kapacity. A keďže je určený pre desať až jedenásť ľudí, dokonale nám vyhovoval. Pozemok je veľký a preto sme autá odstavili priamo vo dvore s uzamknutou bránou.
Rodinný dom sa nám páčil tak zvonku, ako i zvnútra. Tvorí ho prízemie a poschodie, pričom prízemie je vlastne zrekonštruovaná pivnica. Dole sa nachádza kuchyňa so zariadením, spoločenská miestnosť s krbom a WC s kúpeľňou. V kuchyni bolo všetko, čo sme potrebovali… až na chladničku. Mali sme síce k dispozícii mraziarenský box, no chladnička nám v letnom období ozaj chýbala. Na poschodí sa nachádza lôžková časť. Postele sú podelené do viacerých izieb. Pre manželské páry, prípadne pre viacero rodín, je to teda ideálne. Postele sme už mali nachystané a ustlané. Musím povedať, že sa mi tu spalo naozaj dobre a pohodlne. Napriek tomu sme však boli nespokojní ešte s niečím. V rodinnom dome sú dve toalety, no jedna z nich nefungovala. Chápem, že čosi podobné sa môže stať. No pre nás desiatich bola jedna toaleta naozaj málo… Inak bolo vnútorné zariadenie domu dobré a vyhovujúce.

Čo robiť v Telgárte a okolí

telgart

Je z čoho vyberať. Keďže dedina sa nachádza na rozhraní Nízkych Tatier, Slovenského raja a Muránskej planiny, turista a milovník prírody je tu doslova v raji. My sme mali šťastie, pretože práve počas nášho pobytu sa tu konali folklórne slávnosti, ktoré sme si nenechali ujsť. Okrem turistiky sme si užívali i večerné posedenia pri dobrom pive. Avšak i tie mali drobnú chybičku. Keďže privát sa nachádza priamo v obci a v susedstve majiteľov, museli sme sa trošku krotiť. Pri podobných výletoch sme boli zvyknutí večer si i zaspievať a zatancovať. No tu to nebolo možné. To však samozrejme nie je chyba ubytovania. Mali sme na to myslieť pri výbere. Každopádne, privát u pani Černákovej sa nám páčil a zažili sme tu pekné chvíle.

 

FOTO: http://hiking.sk/

 

You may also like