Hotel Galileo na Donovaloch

by spravca

Víkendový pobyt v Hoteli Galileo Donovaly sme s partnerom dostali ako darček od svokrovcov. Musím sa priznať, že sama by som si tento luxusný hotel nikdy nevybrala. Som skôr za menej formálne typy ubytovania. No milovníci luxusu a pohodlia si v tomto krásnom hoteli jednoznačne prídu na svoje.

Prvotriedny luxus

Tieto slová charakterizujú Hotel Galileo priam dokonale. Jedná sa totiž o štvorhviezdičkový hotel a tomu zodpovedajú nielen poskytované služby, ale i zariadenie hotela a musím skonštatovať, že i ceny. Avšak čo je pre jedného drahé, pre iného byť nemusí…

Ubytovaní sme boli v nádhernej izbe s manželskou posteľou, v ktorej sa nám spalo priam dokonale. Zariadenie izieb je nové a luxusné. Jednotlivé izby sú ladené do rôznych farieb. Nám sa „ušla“ hnedá izba s bohatými hnedými závesmi na oknách, ktoré poskytovali tú správnu intímnu atmosféru. Mali sme samozrejme i televíziu a vlastné sociálne zariadenie a kúpeľňu. Práve kúpeľňa sa mi ozaj páčila. Dostatočne priestranná, s veľkým zrkadlom a rohovou vaňou… Personál sa staral o pravidelné upratovanie, dopĺňanie hygienických potrieb a výmenu uterákov. Ubytovaniu v tomto hoteli skutočne nie je čo vytknúť a hostia sa tu cítia ako v bavlnke.

galileo2

V cene ubytovania sme mali i raňajky. Tie boli formou švédskych stolov a najedli sme sa skutočne do sýtosti. Obed sme si však v hotelovej reštaurácii dali len raz. Ako som už spomínala, na naše pomery tu boli trošku vyššie ceny. Obedovali a večerali sme teda na neďalekom salaši. Na najvyššom poschodí hotela je i nádherný wellness, kde si hostia môžu oddýchnuť pri masážach, v saunách, v jakuzzi, v relaxačnej zóne a dokonca si dopriať i chvíľu v soláriu. Veľmi sa nám páčilo, že do wellnessu mali prístup len hotelový hostia. Vďaka tomu tu nebolo nikdy plno.

Chystáte sa sem mimo sezóny?

Jediné negatívum, ktoré si odnášame z tohto pobytu, sa v podstate ani netýka hotela. Aj keď je okolie hotela skutočne nádherné, mimo lyžiarskej sezóny tu nemáte veľa možností na zábavu. Samozrejme, ak nie ste aktívny turista. Náš pobyt sa uskutočnil v marci a môžem skonštatovať, že väčšina zariadení v okolí bola zatvorená. Napríklad blízky bowling, ktorý sme si chceli zahrať. Aj keď má Hotel Galileo vlastnú kaviareň a reštauráciu, na večer sa predsa len hodí iný program. Počas dňa sme však navštívili blízke „Habakuky“ – Dobšinského svet rozprávok. Pri prechádzkach okolím sme si všimli, že lyžiari to majú k vlekom ozaj blízko. Počas sezóny to tu teda určite žije! Celkovo je náš dojem z honosného Hotela Galileo skvelý a odporúčame ho všetkým milovníkom luxusu.

You may also like