Hotel Sorea Ľubovňa

by spravca

Už roky navštevujem Hotel Sorea pri Starej Ľubovni. Najprv som sem chodievala na lyžovačku s tetou a strýkom. Teraz mám vlastnú rodinu, s ktorou hotel navštevujeme. A aj keď už aktívne nelyžujem, vraciam sa sem veľmi rada.

Lyžiarsky svah za oknom

Za všetky tie roky, čo sme tu dovolenkovali, skutočne nemám negatívnu skúsenosť. A tak tomu bolo i túto zimu. Spočiatku sme si hotel volili pre jeho polohu a z dôvodu, že svah a vleky sú doslova za oknami hotela. Peši Vám to k vleku nepotrvá viac ako 5 minút. No časom sme si tento hotel ozaj obľúbili a cítime sa tu dobre.

zimaTento rok sme si rezervovali dvojlôžkovú izbu s prístelkou pre našu malú dcéru. Izby v hoteli sú síce vybavené starším nábytkom, no ten je zachovalý a udržiavaný. Súčasťou izby je predsieň s dostatkom úložného priestoru, napríklad aj pre lyžiarky. Každá izba má vlastnú kúpeľňu a sociálne zariadenie. Pokiaľ ide o služby, izby sú každý deň upratované. Zaplatenú sme mali polpenziu – raňajky formou švédskych stolov a teplé večere s polievkou i dezertom.

soreal lubovna

Hotel má lyžiareň a kľúče od nej má každý turista. Ak potrebujete pomoc so svojimi lyžami, v hoteli je personál, ktorý je pripravený Vám ich napríklad navoskovať… jednoducho služby, ako sa patrí!

Nechce sa Vám von z hotela? Nemusíte!

Aj to je jeden z dôvodov, prečo Hotel Sorea doslova milujem. Ako som už spomínala, dnes už zo zdravotných dôvodov aktívne nelyžujem. Manžel s dcérou si však svahy užívajú a ja ich počas zimných dovoleniek sprevádzam. A mám tu veru čo robiť. V hoteli Sorea je totiž i posilňovňa, bazén, sauna, perličkový kúpeľ, masáže, terapie zábalmi, ping-pongová miestnosť, šípky, biliard, stolný futbal, kaviareň, denný a nočný bar a okrem jedálne i reštaurácia. A dokonca i vlastná hotelová knižnica, z ktorej si akúkoľvek knihu môžete požičať zdarma. Práve takto som trávila voľné chvíle. A keďže je v hoteli miest na posedenie viac než dosť, bolo mi ozaj príjemne. Veľmi sa mi páčilo i to, že personál každý deň pripravuje bio čaj Agrokarpaty. Cestou na svah a vlastne kedykoľvek sa môžete zdarma ponúknuť. Čaj sa dá tiež zakúpiť na recepcii.

bazen

S rodinou sme sa nenudili ani večer. Dcéra sa rada hrávala v dobre vybavenom detskom kútiku. Hotel organizuje i rôzne posedenia a kultúrne akcie. A ešte jedna zaujímavosť. Neďaleko hotela pramení liečivá voda Ľubovnianka, z ktorej si pokojne môžete načerpať i do zásoby. Aj keď je tento hotel naozaj veľký, ja tu cítim akúsi rodinnú atmosféru a pohodu. Preto tu určite prídeme i nabudúce.

You may also like