Stretávka na chate v lone prírody

by spravca

Stretávka so spolužiakmi z vysokej školy je vždy príležitosť na poriadnu „žúrku“. Naša partia sa takto stretáva každý rok, niekedy dokonca i dva krát ročne. Raz v zimnom a raz v letnom období. A už štyri krát sa miestom našich stretnutí stala chata Limba.

Lyžovanie, turistika, aj kúpanie…

Chata Limba sa nachádza v krásnej a na výlety ideálnej lokalite, nazývanej Hrabovo alebo Hrabovská dolina. Konkrétne ide o Veľkú Fatru a chata sa nachádza blízko pri Ružomberku. Kto túto oblasť aspoň trochu pozná, vie, že príroda je tu naozaj nádherná. Samé hory, lesy a nedotknutá príroda. No do Ružomberku to vôbec nie je ďaleko. Ak by Vám teda čosi chýbalo, o pár minút ste v miestnom Tescu. Lokalita je preto perfektná pre tých, ktorí chcú dovolenkovať v lone prírody, no nie tak ďaleko od civilizácie.

Chata Limba je ideálna pre dovolenku v ktoromkoľvek ročnom období. V lete totiž môžete využiť neďalekú Hrabovskú priehradu. Užijete si tu nielen kúpanie, ale i aquazorbing. V zime to zas budete mať z chaty len na skok na Malinô Brdo, kde si vychutnáte lyžovačku. V blízkom okolí sú však i ďalšie zjazdovky a kúpaliská. Nudiť sa teda nebudete.

Chata Limba

Na chate sme boli ubytovaní viac krát z niekoľkých dôvodov. Tým hlavným je, že sa nám tam mimoriadne páčilo! Zariadená je v typicky turistickom štýle, pričom je zvnútra i zvonku celá obložená drevom. Rovnako drevený je i nábytok. Pokiaľ ide o dve kúpeľne a sociálne zariadenia, vybavené sú moderne a najmä sú čisté! Chata má tiež priestrannú a plne vybavenú kuchyňu a spoločenskú miestnosť, kde sa môžete stretávať napríklad pri jedle. V letnom období sa pokojne môžete najesť aj v priestrannej besiedke na dvore. Ďalším dôvodom, pre ktorý sme sa sem vrátili, je ideálna kapacita chaty. Zmestí sa sem až 23 turistov, preto sa chata hodí práve pre takéto stretávky, či rodinné výlety. A napokon – obľúbili sme si mimoriadne prívetivého majiteľa, ktorý bol vždy ochotný a pripravený pomôcť a vychádzať turistom v ústrety.

FOTO:  © Stockr / Dollar Photo Club

You may also like