Solárne svietidlá nám dajú svetlo aj dizajn pre záhradu a okolie domu

by spravca

Solárne osvetlenie je lacným a ekologickým riešením vonkajšieho osvetlenia kamkoľvek, kde potrebujeme či chceme dlhodobejšie svietiť, alebo kde nemáme prístup k elektrickej sieti. Ponuka solárneho osvetlenia nie je už dlho obmedzenou len na pár modelov a solárne osvetlenie si máme možnosť vybrať vo veľmi zaujímavých moderných dizajnoch.

Osvetlenie ako štvrtý rozmer noci

Vďaka osvetleniu dostáva naša záhrada, ale trebárs aj len na priestor skromné okolie nášho bývania, úplne iné rozmery. Je to svetlo, ktoré po zotmení vytvára tú správnu atmosféru. Ožívajú spiace stavby aj rastliny. Keby sme však chceli okolie domu a záhradu takto štedro osvietiť klasickým osvetlením napojeným na elektrickú sieť, rýchlo by sa to prejavilo na našej spotrebe. Energiu zo slnka však máme zadarmo. Prečo ju teda nevyužívať? Investujeme iba do osvetlenia a potom už máme všetko od slniečka grátis. Chováme sa tiež ekologicky a zodpovedne k prírode. Kvalitné solárne svietidlá dodáva e-shop Svietidla-r1.sk.

Kam so solárnym osvetlením?

Solárne vonkajšie osvetlenie nájde uplatnenie okolo domu, na stenách stavieb aj v záhrade. Vždy by malo byť umiestnené tak, aby bol solárny panel osvetlenia behom dňa čo najviac vystavený slnku. Iba tak sa nám batérie v osvetlení nabijú dostatočne a osvetlenie potom vydrží dostatočne dlhú dobu svietiť. Ak ale pre solárne osvetlenie takéto miesto nemáte, stále existuje riešenie. Tým je solárne osvetlenie s externým solárnym kolektorom. Ten je na dlhšom kábliku a je ho tak možné umiestniť aj do vzdialenejšieho miesta od samotného osvetlenia.

Osvetlenie sa hodí na priečelie stavby, k vstupným dverám aj na vjazdovú bránu či k vchodovej bráničke. Skvelo vypadá solárne osvetlenie ako ohraničenie príjazdových ciest, cestičiek a chodníčkov. Na toto sa hodí predovšetkým zapichovací typ osvetlenia. Ďalšou možnosťou, ako cesty a chodníčky osvietiť, je implementovať solárne osvetlenie do zámkovej dlažby či iného dláždenia. Solárne svietidlá existujú aj v tvaroch odpovedajúcich dlažobným dielom.

Inteligentné solárne osvetlenie so senzorom

Vďaka integrovanému senzoru môžete aj so solárnym osvetlením svietiť inteligentne. Teda vtedy, keď to skutočne potrebuje. Zabránime tým zbytočnému svieteniu do vlastných okien, ale aj do okien susedov. Svetlo sa zapne len keď senzor zaznamená pohyb a opäť sa po chvíľke vypne.

You may also like