Na obočí záleží – krajšie obočie nás robí úspešnejšími

by spravca

Či chceme alebo nie, náš fyzický vzhľad rozhoduje o našich úspechoch v súkromnom aj v profesionálnom živote. Najexponovanejším miestom nášho tela sú práve oči, a je to obočie, ktoré dáva našej tvári výraz – smutný, veselý, ustaraný, negativistický či optimistický. Preto na jeho tvare a celkovej atraktivite závisí aj náš celkový vzhľad. Ale čo keď nám príroda pekné obočie nenadelila, alebo sme oň prišli? Riešenie je tzv. microblading.

Čo je microblading?

Vďaka tejto unikátnej metóde dokážete dať svojmu obočiu správny tvar, farbu aj hustotu. Obočie môžeme mať riedke a nepekne tvarované od narodenia. Môžeme oň tiež prísť vďaka rôznym ochoreniam, ženy si ho často vytrhajú a potom ľutujú, alebo „zápasíme“ s jeho farbou, pokiaľ nám v zrelom veku začne šedivieť. Microblading nám vie pomôcť vo všetkých týchto prípadoch Ide vlastne o špeciálnu tetovaciu techniku, ktorú ponúka aj Inštitút zdravia a krásy – Frais. Ide o proces rysovania semipermanentného obočia pomocou vláskovania. Obočie sa ručne tetuje a prírodný pigment sa zavádza do tzv. bazálnej membrány.

Prirodzene vypadajúce obočie

Microblading využíva prirodzené pigmentovanie, kde sa farba zvoleného pigmentu mieša s farbou vlastnej pokožky. Vďaka tomu vypadá obočie prirodzene a mäkko. Pigment je dôležité vyberať podľa prirodzenej farby vlasov či obočia. Tvar obočia aj jeho hustota musia vypadať taktiež prirodzene. Finálny vzhľad obočia, hlavne po farebnej stránke, vidíte zhruba po 10 dňoch od aplikácie. Do tej doby sa ustaľuje a obvykle je ihneď po aplikácii obočie až o 40 % tmavšie, než je nakoniec finálny výsledok.

Aplikácia microbladingu vydrží zhruba jeden rok

Keďže ide o semipermanentný make-up, je nutné ho po čase obnoviť. Tetovanie obočia obvykle vydrží jeden rok. Pri problematickej pleti je nutná obnova už po siedmych až ôsmich mesiacoch. Trvanlivosť ovplyvňuje napríklad mastná pokožka, seboroická dermatitída či keratóza. Aplikácia sa robí pri lokálnom znecitlivení miesta aplikácie.

You may also like