Česi investujú do zlata – nakupujú ho vo veľkom

by spravca

V Českej republike je hitom medzi drobnými aj veľkými investormi zlato. Ukázalo sa byť stávkou na istotu.

Cena zlata v posledných dňoch extrémne rastie

Hodnota jednej unce zlata prekonala cenu 1945 amerických dolárov a predpokladá sa ďalší nárast ceny. Cena zlata rastie dlhodobo, ale koronavírus jeho cenu extrémne zdvihol. Mnohí zaplakali nad klesajúcou cenou akcií, aj nad stratami súvisiacimi z prenájmu nehnuteľností. Kto však vlastnil zlato, s každým dňom sa mu investícia zhodnocovala. Za desať rokov sa cena zlata takmer zdvojnásobila. Dnes je hodnota kilogramu zlata v podobe investičného zliatku zhruba 55 000 €, pred 10 rokmi ste túto kilogramovú tehlu kúpili za necelých 30 000 €.

Odborníci v Českej republike stále radia nakupovať. Cena zlata bude rásť ďalej. Nákupu zlata Čechmi nahráva aj silná koruna. Pokiaľ však koruna poklesne, nákup zlata sa predraží. Pokles o jednu korunu zdvihne cenu kilogramu zlata až o 2000 €. Pokiaľ by koruna poklesla ešte viac, budú náklady na nákup kilogramovej zlatej tehly ešte vyššie.

Vyznáte sa v investovaní do zlata?

Nie je to príliš zložité a obídete sa aj bez rád rôznych finančných poradcov. Poradia vám napríklad v bratislavskej predajni investičného zlata na Dunajskej ulici č. 68. Mincovna tu predáva investičné zlato a taktiež vás v predajni nasmerujú k správnemu výberu.

Obecne je o investovaní do zlata potrebné vedieť, čo vlastne investičné zlato je. V tejto oblasti totiž panuje neznalosť a ľudia si myslia, že akékoľvek zlato je dobrou investíciou. Nie, nestačí nakúpiť šperky, numizmatické mince, akcie zlato ťažiacich firiem ani surové zlato. Nakúpiť musíte investičné zlato, ktoré ma podobu zlatých tehál, teda investičných zlatých zliatkov, alebo investičných zlatých mincí.Určite sa tiež vyplatí siahnuť vždy po uznávaných značkách investičného zlata. Bratislavská predajňa vám ponúkne kvalitné a prestížne švajčiarske zliatky a tiež uznávané značky investičných mincí, napríklad rakúske mince Wiener Philharmoniker.

You may also like