Premýšľate, čo kúpiť bábätku k narodeniu? Máme pre vás niekoľko tipov

by spravca

Akonáhle sa v rodine niekomu narodí bábätko, zrejme začnete ihneď premýšľať nad tým, ako mu kúpite pekné oblečenie, prihodíte nejaké plienky a do obálky vložíte ešte pár desiatok euro. Presne takto však premýšľa väčšina ľudí, a preto skúste byť trochu originálny a siahnite skôr po hodnotnom darčeku. A nemáme tým na mysli ani peniaze, ani drahé hračky.

Ak sa pozrieme do minulosti, tak už traja králi, ktorí išli do Nazareta navštíviť Ježiška, mu priniesli zlato, ktoré symbolizuje blaho a šťastie. Potom sa začali dávať aj bábätkám do kolísok zlaté mince, čo znamenalo, že dieťa nebude trpieť núdzou. Bohužiaľ, tradícia sa vytratila a dukát bol vymenený za spotrebné darčeky, ako sú jednorazové plienky, oblečenie a hračky.

Mincovňa opäť oživuje niekdajšiu tradíciu

Pražská mincovňa sa však rozhodla, že tradíciu opäť obnoví, čo sa jej náramne darí. Vytvorila dokonca dukáty k narodeniu bábätka, ktoré sú zdobené rôznymi obrázkami, napríklad bábätkom v perinke, cumlíkom alebo vranou nesúcou bábätko v šatke. Záleží len na vás, ktorý variant sa vám pozdáva najviac. Všetky dukáty sú vyrobené z vysoko kvalitného rýdzeho zlata, ktorého hodnota neustále rastie, a tak je viac než pravdepodobné, že dukát bude získavať v čase na hodnote.

Mincovňa sa rozhodla raziť nielen aktuálne ročníky, ale aj všetky ročníky do roku 2003, a tak môžete zakúpiť dukát aj súrodencom narodeného bábätka, aby im to nebolo ľúto.

Kde sa dajú mince k narodeniu dieťaťa kúpiť?

Pražská mincovňa má vlastnú pobočku v Bratislave, teda nemusíte jazdiť do Českej republiky. Stačí si urobiť výlet do Bratislavy, a to konkrétne do ulice Dunajská. Uvidíte tu investičné zlato aj mince k narodeniu dieťaťa. Ak nemáte možnosť zájsť do Bratislavy, ponúka sa vám ešte jeden spôsob, a to nákup skrze internetový obchod mincovne zlate-mince.cz.

You may also like