Ako vybrať vhodný televízny stolík?

by spravca

Ak premýšľate, kam umiestniť televízor, zrejme sa rozhodujete medzi televíznym stolíkom a držiakom na televíziu. Či už sa rozhodnete pre jedno, alebo druhé, je nevyhnutné, aby riešenie vyhovovalo presne vašim potrebám a zaručovalo pri sledovaní najvyšší komfort. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako vybrať práve stolík pod televízor.

Televízia predstavuje nenahraditeľnú súčasť obývačky, veľakrát aj spálne. Hoci veľkým obývacím stenám dávno odzvonilo, stále sa hľadá nábytok, na ktorý by sa dala umiestniť televízia. Obľúbený je jednoduchý televízny stolík, ktorý by mal byť dostatočne veľký, aby na ňom televízor perfektne stál. Dokonca sa môže TV stolík stať designovým kúskom miestnosti, pretože výrobcovia nábytku si v súčasnej dobe na vzhľade potrpia.

Aký TV stolík zvoliť?

Prvou možnosťou je televízny stolík na kolieskach. Jedná sa o flexibilný kus nábytku, s ktorým môžete ľahko manipulovať. Televízor si tak môžete presúvať z miesta na miesto. Ďalším variantom je TV stolík na nožičkách. Pôsobí elegantne a nadčasovo. Záverom ešte musíme spomenúť TV panel, čo je moderný prvok, ktorý slúži na umiestnenie televízora na stenu.

V akej vzdialenosti by mal televízor byť?

Dbajte na to, aby ste nemali televízor umiestnený priamo oproti oknu, pretože by sa vám v ňom odrážalo svetlo a slnko. Televízor by mal byť v rovnakej výške ako úroveň očí, a preto podľa toho by ste mali vyberať aj výšku stolíka pod televízor. Samozrejme zabudnúť nesmiete ani na vzdialenosť televízora a pohovky. Spravidla sa odporúča vzdialenosť 2,5 násobku uhlopriečky.

Ak hľadáte vhodný TV stolík, odporúčame pozrieť sa do pestrej ponuky internetového obchodu milujemeelektroniku.eu, kde nájdete kompletné elektro vybavenie pre obývaciu izbu a tiež ďalšie miestnosti. S výberom televízneho stolíku vám pomôže nákupný sprievodca.

You may also like