LED pásky nám umožňujú začať uvažovať o osvetlení priestoru úplne inak

by spravca

Nové LED technológie priniesli do našich priestorov viac svetla. Výrazne nižšie energetické nároky LED technológií nám umožňujú priestor dizajnovať nielen nábytkom, farbami či textúrami textílií, ale aj svetlom.

Pozrite sa na možnosti osvetlenia interiéru inak. Modelujte priestor svetlom. LED pásky, inštalované do rôznych výklenkov, na nábytok, na priznané trámy, okolo okien či dverí a aj na mnoho iných miest, vám umožnia hrať sa so svetlom doslova ako s modelovacou hmotou.

LED pásky je možné používať v prostredí interiéru aj exteriéru. Ich základné členenie je na jednofarebné a tzv. RGB (tiež RGBW) LED pásky. Bývajú v šírkach 8 až 10 mm a rôznych dĺžkach. Podrobnosti k výberu nájdete na Ledakcia.sk/led-pasy/.

Jednofarebné LED pásky

Jednofarebné LED pásky umožňujú osvetlenie klasickým bielym svetlom, ale i ďalšími farbami. Vždy však ide o jednu farbu – napríklad červenú, modrú, zelenú apod. Nepotrebujú špeciálny ovládač a jednoducho s nimi osvetlíte napríklad priestor kuchynskej linky, police v obývacej izbe, schody a iné miesta v obytnom priestore. Ale aj vonku.

Snáď najpoužívanejšie sú klasické jednofarebné LED pásky s bielym svetlom. Podľa spôsobu použitia si ich máme možnosť inštalovať v rôznej intenzite. Slabšia intenzita nám bude príjemnejšia ako náladové osvetlenie, alebo ako svetlo orientačné. Pokiaľ ale chceme osvetliť plochu kuchynskej linky, oceníme naopak výrazne vyššiu svietivosť. Tá môže dosiahnuť až 3000 lúmenov na meter dĺžky LED pásu.

LED pásky je však možné vybaviť aj stmievačom a intenzitu ich osvetlenia tak podľa potreby regulovať.

RGB alebo RGBW LED pásky sú osvetlením s inteligenciou

U RGB LED dokážeme pomocou ovládača meniť farbu svetla. Vedia tak ponúknuť svetlo podľa vašej okamžitej nálady. RGBW LED pásky majú v sebe naviac aj biele čipy. Takže okrem výberu farebného svetla dokážete svietiť i klasickým bielym svetlom.

You may also like