Prečo je PDR revolučnou metódou opravy preliačin?

Prečo je PDR revolučnou metódou opravy preliačin?

by spravca

Pri opravách poškodení na karosérii vozidla sa PDR stáva jednou z najvýhodnejších a najefektívnejších metód. Prináša rad výhod oproti tradičným spôsobom opravy preliačin. Táto technika sa stala populárnou nielen kvôli svojej účinnosti, ale aj kvôli minimálnemu zásahu do pôvodného stavu karosérie. Prečo je PDR oveľa výhodnejšia voľba ako iné možnosti opravy preliačin?

Žiadne poškodenie laku

Jednou z hlavných výhod PDR opravy preliačin karosérií je možnosť opravovať preliačiny bez poškodenia lakovanej vrstvy vozidla. Táto metóda je ideálna pre drobné a stredne veľké poškodenia, pri ktorých nedošlo k poškodeniu laku. Ide vskutku o revolúciu oproti tradičným metódam, ktoré vyžadujú brúsenie a lakovanie, čo zvyšuje náklady a čas potrebný na opravu. Žiaden vandalizmus a ani krupobitie vám už nemusia robiť vrásky na čele.

Rýchlosť a efektivita

PDR oprava je rýchla a vysoko efektívna. Vyškolení pracovníci dokážu poškodenia karosérie opraviť v niektorých prípadoch na počkanie, no zväčša do 3 dní. Táto rýchlosť znamená, že majitelia vozidiel nemusia hľadať náhradné riešenia, ako sa dostať do práce či zaviesť deti do školy. Po oprave je vozidlo ako nové.

Nižšie náklady na opravu

V porovnaní s tradičnými opravami, ktoré vyžadujú lakovanie a značné množstvo práce, je PDR cenovo výhodnejšia voľba. Náklady sú nižšie, pretože táto metóda nevyžaduje drahé lakovanie a klampiarske práce. Majitelia vozidiel môžu ušetriť peniaze a zároveň získať kvalitnú opravu. Jediné, čo majstri k oprave potrebujú je sada na opravu preliačin a zmysel pre precíznu prácu. Ušetriť dokážete tiež tak, že opravy PDR metódou preplácajú poisťovne v rámci havarijného a doplnkového poistenia.

Zachovanie hodnoty vozidla

Vďaka tomu, že PDR nezasahuje do laku vozidla, zachová sa pôvodná farba karosérie. Tento fakt je kľúčový s ohľadom na zostatkovú cenu vozidla. Pri prípadnom predaji automobilu sa nemusíte obávať zníženej ceny.

Oprava šetrná k životnému prostrediu

PDR je šetrná k životnému prostrediu v porovnaní s metódou gitovania a lakovania. Pri klasickej oprave sa používajú chemikálie a materiály, ktorých odpad znečisťuje životné prostredie. PDR metóda je v súlade s trendom ekologickejšieho prístupu k opravám vozidiel.

Tip na záver: Nie všetky preliačiny je možné opraviť PDR metódou. Nezáleží na tom, či preliačiny spôsobil vandalizmus na aute, alebo počasie. Záleží však na rozsahu poškodenia, a to hlavne laku. Nechajte vozidlo prezrieť v servise, pretože jedine skúsené oko technika dokáže zhodnotiť rozsah poškodenia.

 

You may also like