Potrebujete rezistor? Široký sortiment ponúka TME

by spravca

Rezistory sú dôležité elektrotechnické súčiastky, ktoré potrebuje profesionál aj amatér. Samozrejme nie je rezistor ako rezistor a zohnať ten správny môže byť niekedy problém. Ten, ktorý hľadáte, ale pravdepodobne zoženiete u TME.eu.

Čo je rezistor?

Ako pasívne elektrotechnické súčiastky sa rezistory prejavujú tým, že v elektrickom obvode vytvárajú odpor. Ten najčastejšie slúži k redukcii veľkosti prechádzajúceho elektrického prúdu, ale taktiež k zníženiu napätia. Využívajú sa ako topné články, senzory teploty, svetla, napätia, sily, chemických procesov, k nastaveniu teploty, stmievania aj hladiny hluku. Každý rezistor charakterizuje hodnota odporu definovaná v ohmech. Ďalšie uvádzané hodnoty, ktoré ten ktorý rezistor, nazývaný niekedy aj odpor, charakterizujú, sú tolerancia odporu v percentách, menovitý výkon, maximálne napätie (voltáž), teplotný koeficient aj ďalšie nepovinné špecifické parametre. Obrovské množstvo rezistorov vyžaduje ich dobré značenie.

Rezistory z TME

Špecializovaný e-shop ponúka aktuálne takmer 19 000 typov rezistorov. Najväčší sortiment tvoria rezistory SME, ďalej presné rezistory SMD, uhlíkové rezistory THT, metalizované rezistory THT, výkonné rezistory, rezistory s funkciou poistky, vykurovacie rezistory, rezistorové siete a audio rezistory.

TME používa veľmi sofistikované vyhľadávanie, takže v obrovskej ponuke e-shopu ľahko vyselektujete, čo potrebujete. Jednoducho si rezistor zvolíte podľa výrobcu. Najväčšími dodávateľmi sú ROYAL OHM, YAGEO, VISHAY, ale i Viking, WALSIN ši PANASONIC. Vyberiete si typ rezistora, toleranciu, odpor, výkon, typ montáže, ale aj pracovnú teplotu, veľkosť puzdra, maximálne pracovné napätie, či maximálne impulzné napätie. Správny rezistor dokážete nájsť podľa parametrov, ale tiež fulltextom podľa jeho presného značenia.

O TME

Firma TME, celým názvom Transfer Multisort Elektronik Sp. Z o.o. sídli v poľskej Lodži, kde má firma aj centrálne sklady, z ktorých distribuuje tovar do celého sveta, vrátane Slovenska. Firma prevádzkuje e-shop v 27 jazykových verziách. Hlavným sortimentom sú elektrotechnické súčiastky od takmer tisícovky výrobcov. Viac ako 400 000 druhov súčiastok je okamžite skladom. Moderné logistické centrum umožňuje 96 % objednávok odbaviť v deň objednávky. Za jedinú minútu firma zo skladu vydá viac ako 3000 súčiastok pre svojich zákazníkov. Každých 17 sekúnd opúšťa sklad jeden balíček pre zákazníka. Zásielky sa distribuujú do 150 zemí sveta.

Kto dnes nielen na Slovensku potrebuje elektronickú súčiastku, mal by rozhodne navštíviť stránky e-shopu TME. Sortiment zahrnuje polovodiče, pasívne súčiastky, optoelektroniku, svetelné zdroje, konektory, poistky, prepínače a kontrolky, relé a stýkače, vodiče a káble, mechanické prvky, zdroje energie a ďalší súčiastky či dielenské vybavenie pre elektrotechniku. Ďalším ponúkaným segmentom je počítačové príslušenstvo a výrobky pre robotizáciu a prototypizáciu.

You may also like