Kupujete plastové okná? Zamerajte sa na kvalitu

by spravca

Plastové okná patria v súčasnosti k štandardu komfortného bývania. Klasické drevené okná vyžadujúce neustálu nákladnú údržbu nájdete už len v máloktorej domácnosti. Vymeniť staré okná za nové plastové so sebou prináša množstvo výhod a hlavne úsporu energií. Zamerajte sa na kúpu kvalitných plastových okien a zmenu pocítite ihneď po ich montáži.

Základom je kvalitný profil a overený predajca

Veľa ľudí sa snaží pri výbere okien hľadať kompromisy a potom sa divia, že im cez okná prefukuje alebo sa enormne rosia. Ak idete kupovať plastové dvere vchodové či plastové okná, zistite si vopred podľa recenzií kvalitu predajcu. Spýtať sa môžete aj známych alebo susedov, ktorí si už okná dali vymeniť. Nie u všetkých produktoch platí rovnica vysoká cena sa rovná kvalitný výrobok. Avšak plastové okná a ich cena sa odvíja od kvality spracovania profilu a skiel. Práve profil musí byť vyrobený profesionálmi a dostatočne vystužený. Výstuhy zabránia deformovaniu plastu pod náporom vysokých teplôt. Plastové profily sa skladajú z niekoľkých tepelnoizolačných komôr, ktoré zabránia prenikaniu studeného vzduchu do vnútra. Komory bránia taktiež úniku teplého vzduchu a udržujú stabilnú teplotu v miestnosti. Vďaka tomu v zime ušetríte na kúrení a v lete na elektrine spotrebovanej na prevádzku klimatizácie.

Bez pocitu bezpečia a pohody nie je domov domovom

Okná z plastu sa stali priam nutnosťou vo veľkých mestách. Plastové okná v meste akým je Bratislava eliminujú hluk z ulice. Zvuková izolácia plastových okien je na vysokej úrovni. Informujte sa na kvalitu kovania. Kovanie je dôležitým prvkom bezpečnosti, ochrany majetku a najmenších členov rodiny. Pre zvýšenie bezpečnosti si vyberajte kovanie okien s viacerými bodmi uzamykania. Nezabúdajte kovanie raz za rok premazať, aby ste predĺžili jeho životnosť. Pri sklenenej výplni plastových okien platí pravidlo, že čím viac skiel, tým lepšia izolácia. Priplaťte si za trojsklo, ktoré plne izoluje a menej sa rosí. Zamerajte sa na všetky uvedené parametre a iste budete s plastovými oknami spokojní. Kvalitné plastové okná vám budú slúžiť dlhé roky bez potreby časovo náročnej údržby. Nemusíte sa obmedzovať ani vo vašich dizajnových predstavách. Okná z plastu sa vyrábajú v širokej škále farieb a hodia sa do novostavieb i starých domov.

 

 

 

 

You may also like