Plánujete cvičiť priamo u vás doma? Nezabudnite na základnú fitness pomôcku

by spravca

Hoci máme v súčasnosti k dispozícii posilňovne a fitness centrá na každom rohu, aj tak sa nájdu ľudia, ktorí preferujú cvičenie priamo doma. Niektorí možno zastávajú názor, že tréning vo fitku je omnoho účinnejší a efektívnejší, no pravda je taká, že rovnako dobre sa dá cvičiť aj v obývačke. Potrebovať na to budete pár základných pomôcok a čo najviac fantázie.

Základom každého posilňovania sú činky

Možno ste si mysleli, že činka už dávno nie je tým, čo kedysi a posilňovanie s ňou už nie je v móde. Opak je však pravdou, pretože činky vždy boli a budú základnou pomôckou vo svete fitness. Vďaka jej množstvu prevedení je vhodná pre všetkých ľudí bez rozdielu pohlavia, veku alebo iných parametrov. Ak nie ste zvyknutí na ťažké váhy alebo s posilňovaním ešte len začínate, nie je to prekážkou na to, aby ste si činky zaobstarali. Na začiatok využívajte len malú váhu a postupne ju pridávajte. Nezabúdajte na to, že s činkou treba vykonať niekoľko cvikov, ale aj sérií. Preceňovanie vlastných síl v tomto prípade nie je na mieste a pre istotu začnite s malou váhou. Vyhnete sa tak svalovej horúčke, ale aj možnému zraneniu. Dôkazom toho, že ide o doteraz neprekonané pomôcky sú aj kulturisti a fitness tréneri, ktorí ich aktívne zapájajú do každého tréningu. Činka je totiž tým najlepším spôsobom, ako rýchlo nabrať svalovú hmotu a svalstvo vytvarovať. Na to, aby ste si s nimi zacvičili nemusíte navštíviť fitness centrum, ale môžete si ich zaobstarať aj priamo domov.

Ich veľkou výhodou je jednoduché skladovanie, pretože po tréningu ich môžete uskladniť do skrine , kde vám nebudú zavadzať tak, ako je to s inými veľkými strojmi. To, že si ich môže zakúpiť každý je zásluhou ich dobrej ceny, ktorá je v porovnaní s inými profesionálnejšími fitness strojmi viac než prijateľná. Ak sa teda rozhodnete začať s cvičením, bez činiek to nerobte. Po určitom čase vám už menšie váhy postačovať nebudú a preto je dobré vymeniť ich za väčšie. Nebojte sa ich po čase zvyšovať, vášmu tréningu a telu to len prospeje. Nevyhnutným príslušenstvom v tomto prípade budú aj kotúče na činky, ktoré už patria do mierne profesionálnej výbavy. Aj tu si môžete vyberať z rôznych hmotností a dokonca aj farebného prevedenia. Fitness svet nám teda poskytuje viacero možností a ciest, ktorými sa môžeme slobodne vydať.

Ako sa dá cvičiť s činkami a posilniť tak celé telo…

Cvikov, pri ktorých môžeme použiť činky je neuveriteľné množstvo. V tomto prípade je potrebná fantázia, ktorej sa medze nekladú. Trénovať tak môžete nielen podľa zvykov a pokynov trénera, ale vytvoriť si môžete aj vlastný tréningový plán. Pre lepší účinok je dobré do neho zaradiť aj overené cviky s jednoručkami, ktoré cvičí každý športovec. Známe sú napríklad tlaky s jednoručkou pri ktorých si spevníme trup a zlepšíme silu v paži. Cvičiť môžete aj príťahy v trojbodovom postavení, pullover s dvomi jednoručnými činkami, výpady na mieste, drepy alebo známu farmársku chôdzu. Jediné, čo k tomu potrebujete je priestor a správne činky. Tie si viete pohodlne zakúpiť aj cez internet u športového predajcu inSPORTline. Vyhnete sa tak návštevám rôznych predajní a cvičiť môžete začať skôr, ako ste plánovali.

 

You may also like