Nové dvere či okná? Stavte na kvalitu

by spravca

Dvere a okná sú základným prvkom vo vašej domácnosti a pri ich výbere do vášho domu, bytu či iného objektu, treba počítať hneď s niekoľkými faktormi. Správne dvere by mali spĺňať funkčnosť, praktickosť, využiteľnosť v budúcnosti a bezpečnosť.
V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, aké možnosti sú na trhu a ako si vybrať tie najsprávnejšie pre vaše spokojné bývanie.
Premýšľate o kúpe nových okien či dverí? V tom prípade mi určite dáte za pravdu, že do kvality sa investovať jednoznačne oplatí, veď ide o objekty, ktoré vám pri dôkladnej a pravidelnej údržbe vydržia pokojne aj do konca života!

Základom je spoľahlivá firma

Čo sa týka materiálu, veľmi spoľahlivé sú hliníkové dverehliníkové okná. Tento materiál má dobré tepelno-izolačné vlastnosti a vyzerá veľmi vkusne.
Pred samotnou kúpou je taktiež dôležité vybrať si spoľahlivého predajcu, ktorý je zárukou prvotriednej kvality, ale i odborného poradenstva a profesionálneho prístupu. Vyberte si stabilnú firmu s dlhoročnou pôsobnosťou na trhu, pri ktorej budete mať istotu, že tu bude aj o niekoľko rokov a bude schopná vám poskytnúť záručný, alebo pozáručný servis.

Všímajte si tieto parametre

Dôležitým prvkom či hodnotou, ktorú by ste mali skontrolovať pred kúpou okien je súčiniteľ priepustnosti tepla (Uw). Tento činiteľ sa zisťuje buď pomocou výpočtu alebo merania. Pochopiteľne, že hodnoty môžu byť rôzne – pri drevených oknách sú hodnoty nízke, teda je nízka i tepelná vodivosť daného materiálu. Vo všeobecnosti platí, že čím je hodnota Uw nižšia, tým má okno lepšie tepelné i izolačné vlastnosti, aj keď nie vždy je to pravidlo. Ak sa chystáte kúpiť dvere, v tomto prípade si všímajte parameter Ud, ktorý znamená v podstate to isté, čo predchádzajúci parameter Uw, čiže opäť ide o tepelnú priepustnosť – čím je hodnota nižšia, tým lepšie dvere chránia pred únikom tepla.

Nové dvere

Pri výbere dverí je teda dôležité zobrať do úvahy viaceré faktory a vopred si stanoviť či máte záujem o jednokrídlové, dvojkrídlové, plastové alebo hliníkové a taktiež ich výber je nevyhnutné prispôsobiť veľkosti a štýlu zariaďovaného objektu.
V prípade že túžite po top vlastnostiach a vysokej bezpečnosti, odporúčame hliníkové vchodové dvere.

You may also like