Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie a ich bezkonkurenčné výhody

by spravca

Ak je váš automobil vybavený guľou, čiže ťažným zariadením, zistite si najprv maximálne možné zaťaženie tohto zariadenia. Túto informáciu by ste mali vedieť najmä vtedy, ak prevážate horské bicykle či elektrobicykle, ktoré sú hmotnosťou omnoho ťažšie. Ak by ste totiž ťažné zariadenie preťažili, mohlo by sa ohnúť a v tom horšom prípade odtrhnúť, čo by mohlo mať fatálne následky. Avšak treba dodať, že práve nosiče bicyklov na ťažné zariadenia poskytujú množstvo bezkonkurenčných predností, ktoré stoja za zmienku.

Jednoduchá a bezproblémová montáž

Na základe viacerých štatistických údajov bolo zistené, že nosiče na ťažné zariadenie si mnoho vodičov zamilovalo kvôli tomu, že ich montáž zvládne skutočne ktokoľvek. Nemusíte mať ani veľkú fyzickú silu, keďže samotnú inštaláciu zvládnu muži, ženy aj deti. To znamená, že tento typ nosiča nemusíte dvíhať do výšky ako trebárs strešný nosič, ktorý je na montáž o niečo náročnejší. Nepotrebujete ani náradia či pomoc od inej osoby, keďže samotný úkon zvládnete rýchlo a hravo aj vy.

Parkovanie nemusí byť žiadny problém

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenia neovplyvňujú výšku vozidla ako trebárs strešné nosiče, čiže samotné parkovanie nie je žiadny problém. Samozrejme treba brať ohľad na to, že máte nosič namontovaný na ťažnom zariadení, avšak výhodou je, že na krytom parkovisku či v garáži nemusíte premýšľať nad tým, akej výšky je vaše vozidlo.

Aké je využitie strešného boxu?

Svoje opodstatnenie má aj strešný box, ktorý môžete využiť trebárs na prepravu batožiny, ktorý je zárukou výborných aerodynamických vlastností a nízkej hlučnosti. Box sa podobne ako nosič na bicykle inštaluje veľmi jednoducho, pričom otváranie a zatváranie zvládne aj žena menšieho vzrastu. Slúži najmä na prepravu batožiny, lyží či snowboardov, čiže ide o akéhosi pomocníka na cestách, ktorého si zamilujete najmä pri cestovaní na dovolenky či väčšie vzdialenosti.

 

You may also like