Nákupy v Číne na Aliexpress – za pár euro a v slovenčine

by spravca

Počúvate od známych stále dookola, ako lacno sa dá v Číne nakúpiť, ale vy ste zatiaľ nemali odvahu to vyskúšať? Nemáte sa čoho báť. Čínsky Aliexpress umožňuje skutočne výhodné a lacné nákupy, naviac bez nutnosti vedieť cudzí jazyk.

Aby ste si nakúpili v Číne na Aliexpress nemusíte ovládať čínštinu, ale dokonca ani angličtinu. Nákupy urobíte jednoducho v slovenčine. Obvykle dokáže Aliexpress sám poznať, z akej zemi prichádzate a rovno vám nákupné prostredie ponúkne v slovenčine. Pokiaľ nie, stačí si jazyk jednoducho na webových stránkach prepnúť. Aliexpress v slovenčine umožňuje nakupovať skutočne každému.

Čo sa dá na čínskom Aliexpresse nakúpiť výhodne?

Pre ženy je Aliexpress doslova módnym rajom. Lacno tu kúpite oblečenie, ale aj rôzne módne doplnky a bižutériu. Na mnohé módne kúsky narazíte aj v slovenských e-shopoch alebo obchodoch. Nie je sa čomu diviť. Taktiež sa lacno zásobujú v Číne. Lenže vám to predajú s veľkou prirážkou. Začnite preto nakupovať priamo v Číne.

Aliexpress je skvelý taktiež pre nákupy rôzneho menšieho vybavenia do domácnosti. Aktuálne napríklad LED žiaroviek. Sú tu omnoho lacnejšie a pritom sa neodlišujú od tých drahých, predávaných u nás. Výhodné sú však aj rôzne pomôcky do kuchyne, napríklad formy na pečenie.

Mužskou doménou, pokiaľ ide o nákupy v Číne, je elektrotechnika – predovšetkým mobilné telefóny, ale aj zaujímavé a lacné príslušenstvo pre notebooky, počítače aj mobily. Kto raz objaví napríklad sortiment obalov na smartfóny, na Slovensku už ich kupovať nebude. V Číne je cena omnoho nižšia. Podobne ako cena rôznych káblov či konektorov.

Čo by ste ešte mali vedieť o nákupoch na Aliexpress?

– Nakúpite tu väčšinou bez poštovného, avšak za cenu dlhšej doby dodania – obvykle 1 mesiac.

– Pri nákupe nad 22 € u jedného obchodníka zaplatíte DPH. Pri nákupe nad 150 € clo. Preto je výhodnejšie nakupovať tovar u viacerých obchodníkov. Alebo s časovou pauzou medzi nákupmi. Pokiaľ je poštovné zdarma, nie je to pre vás problém.

– Reklamácia síce možná je, ale pravdepodobne sa vám tovar nebude chcieť posielať naspäť do Číny.

You may also like