Nákup nábytku s kamarátkou

by spravca

foto_detail_small_new_zoom_1271_1Kamarátka si kúpila nový byt. Krásny veľký, trojizbový v centre menšieho mesta. Je v tehlovej bytovke na vrchnom poschodí. V obývacej izbe má dokonca aj krb. Páči sa mi. Taký ekvivalent rodinného domu. Akurát nemá záhradu. Teda vlastne má k nemu aj záhradu to by som preháňala, že nemá – je kúsok za bytovkou.

Ešte ho nemá zariadený a ona má veľmi rada taký ten štýl aj mi to povedala…. Hneď si na to spomeniem. Vintage štýl sa to volá. Prvý krát keď mi to povedala tak som sa jej opýtala: „To je čo? To som ešte nepočula.“ Vieš aký to je štýl? Taký ten starý. Zdanlivo ošúchané skrinky, zošliapaná podlaha, aj police také akoby päťdesiat rokov používané. Niektorým ľuďom sa to veľmi páči. Možno aj tebe.

Ja mám radšej niečo elegantné a moderné zároveň, ale nie úplne extravagantne moderné. Niečo čo je pekné a za prijateľnú cenu.

Nerada nakupujem no veľmi rada som ako taký ten poradný hlas pri vyberaní nábytku. Vyrazili sme. Vlastne skočili sme do auta a išli na výlet do susedného mesta. Je tam viac možností vybrať krásny nábytok. Celou cestou mi vírilo hlavou aké asi sedacie súpravy sa hodia k takémuto vintage štýlu. Čo ti budem hovoriť. Jasné, neprišla som na to. A to som na to mala asi 50km cesty.

Kuchynské linky

Mali tú nádherné kuchynské linky čo sa zapáčili aj kamarátke a tak sme hneď jednu rezervovali. Uhradila zálohu a dovezú jej ju v dohodnutý termín. Mne sa síce páčila trochu iná, avšak je to jej byt a jej kuchyňa ona tam bude variť a keď ma pozve na jedlo alebo aj pomôcť pripraviť ho, budem len rada.

Sedacie súpravy

Sedacích súprav mali hádam od výmyslu sveta. Sadla som si na jeden gauč. Teda pardon to bola pani sedacia súprava – stála neskutočné peniaze. Podobnú som potom našla aj na internete a veru zvažujem jej kúpu je elegantná a za oveľa lepšiu cenu. Určite sa nám s priateľom bude na nej krásne sedieť po pracovnom dni alebo len tak pri čítaní knihy.

Verím tomu, že aj ty máš svoj vyhradený štýl a určite si vyberieš možno aj na internete tak kde ja.

You may also like