Chcete cestovať? Kúpte si auto cez operatívny leasing

by spravca

V súčasnej dobe sa stále viac záujemcov o automobil informuje ohľadom operatívneho lízingu pre súkromné osoby, ktoré ponúkajú automobilové spoločnosti prostredníctvom špecializovaných leasingových firiem. Vzhľadom na to, že existuje nespočetné množstvo poskytovateľov operatívneho lízingu, môžete dostať rôzne podmienky. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme lízingového špecialistu s celoeurópskou pôsobnosťou.

Keď si chcete zaobstarať automobil formou operatívneho lízingu, potom musíte počítať s tým, že vozidlo bude vo vlastníctvu leasingovej spoločnosti, a to aj po uplynutí zmluvy. Vy budete mesačne platiť určitú čiastku, za ktorú si budete auto v podstate prenajímať. Operatívny lízing by sme teda mohli charakterizovať ako dlhodobý prenájom, pričom poskytovateľ sa stará o všetko, čo je spojené s vozidlom (servis, pneuservis, diaľničné poplatky, cestná daň a podobne).

Komu sa operatívny lízing oplatí?

Operatívny lízing sa oplatí hneď v niekoľkých situáciách. Ak nemáte dostatok peňažných prostriedkov na bankovom účte, potom vás tento spôsob obstarania automobilu môže zaujať, pretože nepotrebujete žiadny väčší obnos peňazí. Tiež sa vám oplatí v okamihu, keď nabehnete obmedzený počet kilometrov, pretože leasingové spoločnosti majú väčšinou nastavený maximálny ročný nájazd. V prípade prekročenia hranice potom doplácate určitú čiastku, čo je všetko špecifikované v zmluve.

Nespornou výhodou je, že vám lízingová firma poskytne spoľahlivý automobil, ktorý prechádza pravidelnými kontrolami.

V tejto oblasti pôsobí spoločnosť HERTZ Lease. Aby ste si urobili obraz o tom, na koľko vás mesačne operatívny lízing vyjde, môžete si na stránkach odborníka HERTZ Lease vyplniť online kalkulačku. Stačí vyplniť špecifikáciu vozidla, podmienky leasingu a kontaktné údaje.

Autorské právo: kurhan / 123RF Reklamní fotografie

You may also like