Tipy, po ktorých sa budete v kancelárii cítiť príjemnejšie

by spravca

Pre mnohých je kancelária takmer druhým domov. Nečudo, keď v nej trávia desať až dvanásť hodín denne. Aj z tohto dôvodu je potrebné upraviť si ju tak, aby sa človek cítil v kancelárii čo možno najpríjemnejšie. Ako na to?

kancelarsky-nabytokFarebne príjemný interiér

Vezmime to pekne poporiadku a začnime od stien. Farba stien a vlastne kompletný farebný prejav celej kancelárie by mal byť ladený do príjemných tónov. Skúste zmenu a bielu pretrite jemnučkou zelenou alebo pastelovou žltou. Naopak, vyhnite sa výrazným, „kričiacim“ farbám ako je červená, oranžová alebo ťažká fialová. Myslite dopredu, myslite na kancelársky nábytok – ten by si s farbou stien nemal odporovať.

Nábytku radšej menej ako viac

Priestor v kancelárii by mal byť vyplnený predovšetkým vkusne a účelne. Trendom je vzdušnosť. Kancelária preplnená nábytkom bude pôsobiť zbytočne ťaživým a dusným dojmom, nehovoriac o tom, že sa z nej vytratí svetlosť. Nábytok do kancelárie voľte v jednotnom štýle a len taký, ktorý budete naozaj potrebovať. Priestranný stôl, ergonomická stolička, skrinka na dokumenty, kreslá a konferenčný stolík pre prípadné návštevy a jednania. Pre začiatok úplne postačujúce.

Inšpirácia z IT priemyslu

Trendom najmú v moderných nadnárodných IT firmách sú akési kútiky zábavy, kde sa zamestnanci môžu popri kreatívnej činnosti trošku odreagovať. Nechýbajú tu napríklad videohry alebo stôl na stolný tenis. Samozrejme, ide o špecifické prostredie, no skúste si z neho vziať príklad a vyčleňte si aj vo vašej kancelárii malý priestor, kde sa budete môcť pretiahnuť, spraviť pár drepov či kľukov. Krátka, no pravidelná rozcvička osvieži vaše telo aj myseľ.

Príjemná atmosféra robí príjemné prostredie

Suchý vzduch zdraviu neprospieva a často býva dôvodom podráždenia očí, ťažkostí s dýchaním a zhoršeným stavom alergií. Chce to menej kúriť, prípadne doplniť interiér o zvlhčovač vzduchu. Praktická vecička zaberie minimum miesta a odvďačí sa vám kvalitným ovzduším v kancelárii, kde bude radosť pracovať.

You may also like